Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtagadnátok a Dévény...

Ti megtagadnátok a Dévény tornát ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Babám 9 hós lesz, tornára küldtek mert nem mászott, ott kiderült, h enyhén hipotón. A torna után pár nap múlva felállt és a mászást is gyakorolja. Szükség van egyáltalán a következő kínzásra? Elvigyem vagy ne? Megszakad a szívem amikor látom,h mennyire fáj neki! Oké, h felturbózza a mozgásfejlődését, de most már nem elég ha a babám magát fejleszti?
2013. ápr. 16. 22:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én vittem mindhárom fiamat írtam is korábban.

Mi egy nagyon jó dévényes nőcihez jártunk, soha semmit nem erőltetett, inkább annak örült, hogy a legkisebb fiam nem sieti el a mozgásokat. Ő mondjuk még annak ellenére is csak kerek 9hósan kezdett el kúszni, hogy 2hós korától folyamatosan jártunk. NÁla valószínű nagyon nagy lemaradás lett volna, ha nem viszem.

Az első gyerekemet meg csak megnézeti vittem kb8hetesen, akkor azt modta, hogy kicsit feszes a nyaka, és összesen 5alkalommal voltunk nála, és tovább nem kellett menni. Ő átforult 3hónaposan, 7hósan kúszott, 8hósan mászott, 10hósan felállt és 12hósan indult el. Semmit sem csinált extra korán.

A közéső gyerekemmel meg 6hetes korában kezdtük, és fél éves kora után kicsivel fejeztük be, de ő ennek ellenére 5hós koráig csak feküdt mint egy zsák, semmit sem csinált, 5hósan átfordult egyik irányba, utána 6hósan a másikba és akkor érezhetően beindult normális ütemben a mozgása. Mikor így beindult, akkor már nem is kellett menni többször. Nem csinált semmit sem túl korán ő sem, 13,5hósan kezdett el járni, előtte 10hósan állt fel legelőször.

Szerintem egy tapasztalt Dévénytornász tudja, hogy mit kell csinálni a gyerekkel, legalábbis én a mienkben 100százalékosan megbíztam.

ÉS nem utolsósorban, nekem egyik gyerekem sem sírt a tornán, a végére kicsit elfáradtak, de sosem volt egyetlen egyszer sem, hogy végigüvöltötték volna! (pedig mint írtam jópár alkalommal voltam a 3gyerekkel összesen) Egyátalán nem fájt nekik sem az a része, mikor a masszírozás-izomnyújtás volt, és a torna sem. Egyátalán nem vették kínzásnak!

2013. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi 4.5 hónaposan voltunk neurológusnál. Alkati hipotóniát diagnosztizált, de azt mondta, hogy nem szükséges tornáztatni. Csak 2-3 havont kellett hozzá vinnünk kontrollra. Végülis mindent idejében csinált, nem volt gond vele.
2013. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. ápr. 18. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!