Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg, hogy kell a...

Hogy győzzem meg, hogy kell a Dévény a babájának?

Figyelt kérdés

Baráti körben van egy pár, ahol a kisfiú hipotón. Ezt kb. születése óta tudják.

Elvitték egy Dévény kezelésre, ahol persze sírt a kicsi, erre közölte anyuka, hogy többet nem viszi, mert kínozzák a gyereket!

A doki megmutatta neki,hogy otthon hogy lehetne tornáztatni, de szinte semmit sem javult!

5 hónapos, nem tartja a fejét, oldalára sem fordul!


2012. dec. 15. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy szakember honnan tudod megítélni, hogy pont Dévény torna kell neki. Én ilyenbe nem mernék beleszólni. Inkább csak arra próbálnám nagyon óvatosan felhívni a figyelmüket, hogy ez nem jó így és ne hagyják annyiban. Pl. menjenek vissza az orvoshoz.
2012. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos a szulok 80%at nem tudod meggyozni arrol, hogy a gyereke problemas. 12 eve foglalkozom gyerekekkel nagyon keves szulo az aki szembe nez azzal, hogy baj van es tesz is ellene. Kapasbol a csaladomban is van egy mentalisan bonyolult kislany de a szulok nem akarjak tudomasul venni inkabb veszekednek vele vagy a fizikalis reszet csinaljak ami megrosszabb! Valoszinu ha latna mas, a kisfiaval egyidos egeszsegesen fojlodo kisbabat szembesulne azzal, hogy a gyereke erdekeben muszaj valamit tennie. Talan. Nehez ez.
2012. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kösz!

Valamicske rálátásom van. Az én fiam nagyon hipotón. 5 hetes kora óta járunk Dévényre, most egy éves, és most hozta be a lemaradást. Ha nincs ez a módszer, nem tudom,hol tartanánk! Ami a furcsa,hogy ezt ő is látja. Mondtam,hogy sajnos az én fiam is ordított sokáig, én meg utána itthon, de annyit megér,hogy megtanuljon járni!

Nem a Dévény mellett kampányolok, ne értsétek félre, de a Katona módszert láthatóan nem hozott eredményt, itt nálunk, pedig más fejlesztés nem igazán van!

2012. dec. 15. 14:22
 4/16 anonim ***** válasza:

Én se hiszem, hogy meg tudnád győzni.


Viszont nyilván van gyerekorvosuk, aki figyeli a kicsi fejlődését, ha problémásnak tartja, akkor elküldi majd őket fejlődésneurológiára szerintem.

2012. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Már voltak! És van is lemaradás szerintük is, de a Katona módszeres otthon tornáztatást erőltetik, mert ugye a Dévény az ördögtől való. Más fejlesztés meg, ahogy írtam, itt nincs!

2012. dec. 15. 14:42
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Szép dolog, hogy így aggódsz a más gyermekéért, ha már a saját anyja nem veszi ennyire komolyan. Azt kellene megértenie, hogy mindenképp kell külső fejlesztés, az otthoni kevés. A Dévény torna nagyon jó erre a problémára, csak sajnos a babák többsége sokat sír az első alkalmakkor, nehezen szokják meg. Ő pedig esélyt sem adott erre a gyermekének. Ha a szakemberekre nem hallgat, én minél több szülővel hoznám össze, akik hasonló cipőben járnak.

Jó lenne, ha szembesülne negatív példával is. Én sajnos tudok egyet: a szülők külföldön dolgoznak, ott született a kislányuk is. Sajnos már 1 éves volt, mikor hazajöttek, és orvostól orvosig rohangásztak,mert a kislány csak ülni tudott, mást semmit. Súlyos hipotón, 13 hónapos volt mikor elkezdték a Dévény tornát, ez ez időszak már túl késő, nekik is megmondták. Hiába jártak szorgalmasan, a kislány most 2 éves és még mindig nem tud járni sem.

Sajnos egy ilyen történettel kéne szembesülnie az ismerősödnek.

2012. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
megértelek.Az én fiam is hypoton volt,Dévény nélkül még lehet most sem járna.A fiam is ordított én meg nevettem rajta hogy milyen kis harcias még meg is akarta harapni a tornászt:)nem fáj az nekik csak nem akarják hogy lefogják őket.Nem lennék a helyedben .Amikor segíteni akarsz jót a kicsinek ők meg nem hallgatnak rád.Bizonyos fokon hanyagság ez a részükről.
2012. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Én is így éreztem a barátnőm kisfia láttán. Ő csak sajnálkozott, hogy nekünk járnunk kell Dévényre, és örült, hogy neki nem. Legalábbis gondolta ő, hogy nem kell. A kisfiú mindent több hónapos lemaradásban csinált, lábujjhegyen futott, amikor állt, x lába lett, most is az!! Másfél éves volt, mikor anyukának leesett, hogy befelé fordul a bokája, és akkor vitte el. Mondta neki a gyógytornász, hogy jóval hamarabb kellett volna jönni, de azért kezelte párszor, jobb is lett a helyzet, majd a férj közölte, hogy ez hülyeség, semmit sem használ, és nem mentek többet. Azóta 3 és fél éves nagyfiú, látszólag semmi baj, csak éppen folyamatosan hasraesik, nulla az egyesúlyérzéke, de beszélni-járni tud, tehát "nincs" gond. És ők meg vannak győződve róla, hogy minden rendben, mert kinőtte magát.

Ehhez képest mi majd egy évig jártunk Dévényre, mert annyira feszes volt a fiam.Gyönyörűen fejlődött, olyannyira, hogy mindent elkezdett hamarabb csinálni. Azóta is borzasztó jól mozog, de 3 évesen még nem beszél, csak szavakat mond. Most ezzel is járunk fejlesztésre, és megmondom őszintén, hogy nagyon elegem van, hogy az én fiamra mindig sajnálkozva néznek, hogy mindig vinni kell valahova, hollott én tudom, hogy más gyereknek is van ennyi baja, csak ott a szülők legyintenek. Én már tényleg nem tudom, hogy ki cselekszik jól..Én viszont nagyon félek attól,. hogy ez az iskolában fog visszaütni, ezért nem merem megtenni, hogy nem viszem.

2012. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard meggyőzni, ugyanis ez nem a te dolgod, semmi közöd hozzá.

Én sem vagyok oda a Dévény módszerért, külföldön nem hiába utasítják el ezt a fajta kezelést. Tényleg elég durva kínzás a gyereknek, és sokszor olyanokért is "kínozzák", amikért nem kéne. Nekünk is mondta már néhány túlbuzgó anyuka ismerős, hogy mindenképpen hordjuk Dévényre, mert hogy 6 hónaposan még nem kúszik, amikor az ő gyerekük már igen...

2012. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ehhez képest mi majd egy évig jártunk Dévényre, mert annyira feszes volt a fiam.Gyönyörűen fejlődött, olyannyira, hogy mindent elkezdett hamarabb csinálni."

És ugyan miért kell mindent hamarabb csinálnia? Hogy lehessen dicsekedni a barátnőknek, hogy bezzeg az én gyerekem előbb csinált mindent?

Nem tudom hallottál-e már arról, hogy azoknál a gyerekeknél, akiknek siettetik a mozgásfejlődést, gyakran alakulnak ki beszéd-, olvasási-, és tanulási problémák. Valószínűleg a te gyereked ennek a tipikus példája. Szóval ne gondold azt, hogy aki nem követi a te példádat, az biztos mindent rosszul csinál...

2012. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!