Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg, hogy kell a...

Hogy győzzem meg, hogy kell a Dévény a babájának?

Figyelt kérdés

Baráti körben van egy pár, ahol a kisfiú hipotón. Ezt kb. születése óta tudják.

Elvitték egy Dévény kezelésre, ahol persze sírt a kicsi, erre közölte anyuka, hogy többet nem viszi, mert kínozzák a gyereket!

A doki megmutatta neki,hogy otthon hogy lehetne tornáztatni, de szinte semmit sem javult!

5 hónapos, nem tartja a fejét, oldalára sem fordul!


2012. dec. 15. 14:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó! Én ezzel úgy voltam,hogy inkább most sírjon, mint utána egy életen át.

Itt nem arról van szó,hogy én diasznosztizáltam, hanem a neurológus is.

A Katona módszer mivel jobb? Attól,hogy még a gyereket is fel kell kelteni, mert torna van? Attól talán nem sír?

Mondjuk ő azt sem csinálja úgy,ahogy a doki mondta.

Tudod, csak a gyereket sajnálom! Mert amellett,hogy a vele egykorúak lehet,hogy már régen szaladni fognak,amikor ő a közelében sem lesz, ráadásul egy idő után a mozgásfejlődés lassulása, hozza a szellemi elmaradást is!

2012. dec. 17. 06:38
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es, szerintem az itt hozzászóló anyukák egyike sem azért rohangászott orvoshoz a gyerekével, mert siettette a mozgásfejlődését, hanem mert úgy érezte, valami nincs teljesen rendben. Ha egy babának túl feszes az izomzata, vagy túl laza, azt apró jelekből a szülő is észreveszi. Csak szakember vizsgálata után állapítják a diagnózist, és persze egészséges gyermeket nem küld senki fejlesztésre.

A másik a Dévény torna valóban elég vitatott módszer. De a gyerekek is elég különbözőek, van akinek bejön ez a módszer, van akinek más segít. Nekem a barátnőmnek van egy kislánya, túl laza izomzattal született, 6 hónapos korától Dévényre jártak, nem volt rossz, de utána találtak egy másik módszert, Ayres terápiára jártak, nekik jobban tetszett, és végül az hozta meg a várva várt eredményt.

Szerintem ma elég sok az ilyen baba.

Én gyógypedagógiai főiskolára járok, és félve merem leírni, mit mondott az egyik tanár egy előadáson:

Magyarországon túl óvatos a szülésirányítási folyamat, későn avatkoznak be, sokáig várnak a császárral kérdéses esetekben, ennek az a következménye, hogy sok baba születik részleges oxigénhiányos állapotból eredő minimális károsodással. Jó esetben nem lesz értelmi fogyatékos, de lehet hiperaktív, magatartászavaros, vagy enyhébb esetben az izomfunkció sérül, itt már az agy kompenzál, védi magát az oxigénhiánytól, ezért sérülnek az izomfunkciók. Ezek a babák ép értelmes gyermekek, de a mozgásfejlődésüket elő kell segíteni, ahhoz hogy leküzdjék ezt a hátrányt.

Lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam, én csak tanulom ezt, de ilyesmi a lényege.

2012. dec. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem a két kisebb gyermekem pont ezért kellett hordani ide-oda.Ezt most nem részletezném.Mindkettő elhúzódó szülés ,nagy babák .A doki teljes nyugalomban mert 2. ill 3. szülés.Az megy mint a karika csapás szerinte.Azért a végén ő is megijedt és kinyomta belőlem a babákat.A kislányom nem mutatták meg percekig nem sírt fel.Mire megmutatták teljesen szürke volt azt mondták a magzat máz miatt.Csakhogy láttam én már magzatmázas újszülöttet!Járjuk a fejlesztéseket egy éve már.Végülis nekik mindegy hogy te kínlódsz és a gyerek egy életen át.
2012. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Dicsekedni a barátnőknek? Húú, köszi, hogy így ismeretlenül mondasz rólam véleményt. Csak jelezni szerettem volna, hogy mennyire beindította a Dévény fiamat. Tudod, bár soha ne kellett volna megismernem ezeket a fejlesztő módszereket, bár sose lenne szüksége rá a gyerekemnek, de nem így van.Most ugyanígy a feszességből visszamaradva kínlódunk a beszéddel, figyelemzavarral, korai fejlesztő, egyik bizottságtól a másik. Ja, és mindezt bizonyára azért, hogy dicsekedhessek a barátnőimnek!! Elárulom neked, hogy rohadtul nem!!

Két hete majdnem megindult a szülés a 33 hetes babámmal, mert annyit sírtam a fiam miatt.És képzeld!! Ezzel is "dicsekedni" szoktam, mert annyira boldogok vagyunk miatta!!

Egyébként nekem is elhúzódó szülésem volt, végül császárral, és nem is sírt fel rögtön..

2012. dec. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Én csak arra reagáltam, hogy valaki írta, hogy milyen jó, hogy minden mozgásformát előbb csinált a baba. Szerintem butaság csak azért "kínozni" a gyereket, hogy gyorsabb legyen a mozgásfejlődése, mint az átlag babáké.

Igazából azért éleződött ki ez bennem ennyire, mert én is állandóan azt hallgatom az ismerős anyukáktól, hogy vigyem már el mindenféle fejlesztésre (elsősorban Dévényre), mert mi az, hogy 10 hónaposan még nem mászik. Voltunk vele fejlődésneurológián, ahol megállapították, hogy minden rendben van vele, csak kicsit lustább az átlagnál, és 1 éves koráig bőven ráér a mászással. De ezt hiába mondom el mindenkinek, sok "jóakaró" anyuka állandóan rá akar beszélni, hogy ne hagyjam már a gyereket a saját tempójában fejlődni, erőltessem, hajtsam, mert az övék már 4 hónaposan mászott...

2012. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, én írtam, hogy hamarabb csinált mindent, de pont azért írtam, hogy a feszessége miatt lemaradásban lettünk volna, így viszont nem lettünk, de végképp nem ez volt a cél. Van akinél szükség van fejlesztésre, mert látszik, hogy magától nem menne, és van akinél bekövetkeznek a dolgok, csak kicsit később. Nálunk nagyon kellett, ez nem kétséges, mert a fejét sem tudta oldalra fordítani, hogy megszoptassam:-((
2012. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!