Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csokoládés brownie recept?

Csokoládés brownie recept?

Figyelt kérdés
Az Anyukám kint járt londonban még nyáron és ajándékba hozott egy tálca csokolés brownie-t. Isteni finom volt. Azóta is keresem nonsop az interneten a brownie recepteket, de még nem találtam ehez hasonlót. Elmondom milyen volt: volt egy réteg nagy "erős" tömény csokis piskóta, rajta volt egy színtén tömény csokis-karamellás szirupos masszaréteg, ezen újabb tömény csokis piskóta és a tetején "szimpla" tehát nem olyan tömény (de épp eléggé) étcsokis massza. Valaki nem tudja ezt a receptet? Vagy valami ötlet az elkészítéshez?
2009. dec. 30. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ötletem az van , meg egy receptem is , én ezt ismerem és szeretem , addig hasonlít a kért recepthez , hogy csokis a piskóta és csokis ( karamell szerű állaggal ) a krém , de ebbe van dió is és nincs több rétege .

Recept : 2dl vízben felforralunk 22 dkg vajat (margarint). 25 dkg lisztet,4 evőkanál kakaót, 30dkg cukrot és 1 teáskanál szódabikarbónát összeforgatunkés a vízhez keverjük, ezután belerakunk 1 dl natúr joghurtotés 2db egész tojást, 1 csomag vaniliás cukrot . Kivajazott tepsibe öntjük ( közepesbe ) .200°c-on sütjük . 12dkg vajat 4 evőkanál kakaóport 6 evőkanál joghurtot ,10 dkg cukrot , 1 csomag vaniliás cukrot felmelegítünk , ha elolvadt a cukor akkor már jó és belekeverünk 2 dl durvára vágott diót . A kihült tészta tetejére simítjuk ezt a a"krémet" másnapra megdermed annyira , hogy szelhető . Kicsit ragacsos marad , de nagyon finom .

2009. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huhú, nagyon szépen köszönöm :)
2009. dec. 30. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt találtam a receptet. A legjobb benne hogy egyszerű keverttészta - és iszonyatosan finom :)

2010. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2010. szept. 30. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!