Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szalicil vs Nátrium benzonát?

Szalicil vs Nátrium benzonát?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Szeretnék lekvárt főzni, de sehol nem kapok szalicilt, csak nátrium benzonátot. Az savanyúsághoz jó, de lekvárhoz? Vagy mindenképp kutassak még?

Köszönöm a segítséget!



2014. máj. 4. 10:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nincs mit és sok sikert Neked!

S ha esetleg rákapnál az ízére, akkor ne feledd hogy Horváth Ilona azt mondta, hogy nincs olyan alapanyag amit ne lehetne befőzni! :D

2014. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szalicil kiskereskedelmi forgalmát az EU betiltotta. Patikákban lehet kapni, gyógyászati céllal...?, de a legkisebb kiszerelés is 1 kg.

Ha mindenképpen tartósítót akarsz használni, teljesen jó a nátrium-benzoát is.hagyományos kb 720 ml-es üvegnyi kész lekvárhoz egy zöldborsónyi mennyiség kell belőle.

A zselésítők, és fixálók csak állományjavítók, de a felbontott üvegnyi lekvárt el kell fogyasztani, mert még hűtőben is elfolyósodik és penészesedhet ami felbontott üvegben maradt .Tapasztalat...

2014. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem használnék (ahogy nem is használok) tartósítószert (sem szalicilt, sem aszpirint!!!, sem nátriumbenzoátot. Mindegyiknek az alapja a benzol ami bizonyítottan nem egészséges, sőt! Hő hatására akár még fenol is kialakulhat belőle. Tehát ha mindenképp használni szeretnéd akkor csak olyan befőttet vagy savanyúságot tegyél el vele amit később nem fogsz főzni.

A lekvárokhoz szerintem teljesen felesleges bármit is tenni a cukron kívül (az sem kell feltétlen). Mint ahogy fentebb írták dolgozz tisztán, az üvegek legyen kiforrázva, forró legyen a lekvár. Ennyi.

Ja én fejre szoktam fordítani az üvegeket pár percre és már mennek is a száraz dunsztba, míg ki nem hűlnek.

Nagyszülők is így csinálták.

2014. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!