Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok, így lesz...

Háziasszonyok, így lesz valami bajunk a hústól?

Figyelt kérdés
Nagy kiszerelésben szoktunk húst venni , le szoktuk fagyasztani . Ma mentünk a húsboltba,először csak néztem miért néz ki olyan furcsán a csirkemell,de már kikértünk 6 kiló húst . Mikor már pakolta az eladó külön zakcsókba,láttam,hogy fagyasztott csirkemell volt ,ami már bőven elkezdett kiolvadni .... Egy zacskót kinnt hagytunk a főzéshez,a többit be a fagyasztóba . Így lehet valami bajunk ? Hogy úgymond újra lett fagyasztva ? Teljesen nem volt kiolvadva a hús .
2014. máj. 2. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha már kiolvadt, pláne húst, nem szabad visszafagyasztani. Ki kell venni, el kell készíteni, úgy lefagyasztani. Esetleg ha mindég ott vettél húst, akkor ezt az esetet meg is beszélheted a hentessel, hogy mit képzel, kiolvasztott húst ad el neked frissként. De nyersen kiolvadt húst visszafagyasztani tilos. Esetleg egy hónapon belül -ha nem vetted ki- fogyaszd el, az még annyira nem gáz, nem tudom mennyit fogyasztotok hetente vagy adagonként.
2014. máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha a következő kiolvasztásnál sem érzel semmi szokatlant, nem lesz gond.
2014. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet. Jo kis szalmonella. Kar volt megvenni.
2014. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem olvadt ki teljesen azerintem nem lesz semmi baja a husnak. A szalmonella egyebkent is elpusztul a hokezeles soran.
2014. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mire kell 6 kiló csirkemell? Mi egy év alatt nem eszünk meg ennyit. Sokkal jobb húsok is vannak.

De ha már kezdett kiolvadni, akkor nem fagyasztottam volna újra.

2014. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mire kell 6 kiló csirkemell? Mi egy év alatt nem eszünk meg ennyit. Sokkal jobb húsok is vannak."


Nalunk ennyi fogy 2-3 het alatt. A csalad csak ezt es a daralt marhahust szereti. Nekunk nincs jobb ezeknel.

Amugy gondolom jo aron volt, ezert vette a kerdezo

2014. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Ma is voltunk a boltban,kiderült nem volt fagyasztva , csak a munkaszüneti nap miatt a hűtésnél,a teteje fagyott meg kicsit . Mire kell 6 kg csirkemell ? Minden nap húsos ételt készítek ,mivel elég válogatós párom . A csirkemell hamar elkészül,illetve tudni kell elkészíteni,hogy finom legyen :) Ne száraz,stb.... És hetire szoktunk bevásárolni a fagyasztóba,hogy ne kelljen mindennap elmenni . Szoktunk venni még sertéscombot,karajt, esetleg pulykamellet . Más nem nagyon jöhet szóba . Illetve igen , ebben a húsboltban elég jó áron vannak a húsok a szupermarketi árakhoz képest :)
2014. máj. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!