Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S.! Szakácsok, háziasszo...

S. O. S.! Szakácsok, háziasszonyok, mindenki, aki tud főzni/sütni! Végem van?

Figyelt kérdés

A következő receptet találtam az interneten.


Áfonyalekváros csirkemell


60 dkg csirkemellfilé

10 dkg margarin vagy olaj

só, bors

mustár

áfonyalekvár


A csirkemelleket szeletekre vágjuk, kissé megklopfoljuk, megsózzuk és borsozzuk. A serpenyőben felolvasztjuk a margarint, és amikor már forró, belehelyezzük a csirkemelleket, melyeknek mindkét oldalát megpirítjuk. Ha már barnás a teteje, kivesszük a serpenyőből, majd az egyik oldalát vékonyan bekenjük mustárral. A mustáros oldalával tegyük újra a serpenyőbe 2-3 percre, fedő alatt pároljuk.


Kevés vizet önthetünk hozzá. Újból kivesszük a csirkemelleket, és a másik oldalukat áfonyalekvárral kenjük meg, ezután újabb 2-3 perc következik a serpenyőben. A mustár és az áfonya nagyon pikáns édes-savanyú ízhatást eredményez.


A következők lennének a kérdéseim:

1, milyen fajta/márkájú áfonyalekvárt vegyek hozzá?

2, sütőben, tepsiben meg lehet sütni? Vagy muszáj serpenyőbe?

3, Szerintetek ez finom lesz?

4, Burgonyapürét vagy sült krumplit csináljak hozzá? Esetleg valami különlegesebb burgonyapürét?

5, Szerintetek ez jó lesz, vagy csináljak mást? Mindenképpen valami áfonyalekváros ételt szeretnék készíteni, mert azt mindenki szereti! :)



Kérlek segítsetek! A barátom szülei ma jönnek hozzánk ebédre, és ez az utolsó esélyem arra, hogy megkedveljenek! De ez már egy másik sztori! :)

Minden ötletet, észrevételt nyugodtan írjatok le, megy majd mindenkinek a zöld pacsi!

Köszönöm?


2014. febr. 7. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ,hogy finom de nekem a mustár és áfonya együtt nem jön össze.

Szerintem csinálj valami olyat amit már csináltál ,és biztos ,hogy megtudod csinálni:

Olyanak ne állj neki amit még te sem csináltál.

Kérdezd meg ,hogy mit szeretnek a barátodtól ,és abból váloggas:

Ne haragudj ,de ha eddig nem kedveltek ,egy jó ebéd után sem fognak. A lényeg ,hogy a barátod szeret.

2014. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vendégeknek sose szabad olyat készíteni, amit meg nem csináltál es olyat se, aminél esély van ra, higy nem fogjak szeretni, márpedig egy áfonya lekváros mustaros cucc nem mindenkinek jonne be....
2014. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek az előttem szólókkal... Mit tudsz elkészíteni teljesen megbízhatóan, finoman?

Milyen fajta emberek az anyósék? Mert ha olyanok, mint az én szüleim, akkor páros lábbal dobnák ki ezt a vackot... :-D Pedig szeretik az áfonyalekvárt ÉDESSÉGBEN.

Mert szerintük ezek "AZ" ételek: rántott hús, sült húsok, csirkepaprikás, marhapörkölt, töltött káposzta.

Szerintem ami nyerő, és elronthatatlan: sült csirkecombok, mellette sült krumplival. Kínálnék hozzá uborkasalátát, vagy savanyúságot, és kész! :-)

2014. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A csirkét csináld meg áfonya nélkül, mustáros pác jó hozzá, finoman. Az áfonya lekvárt pedig tálald hozzá egy saláta levél kosárkában. Így látják, hogy szereted a különlegességeket, de tekintettel vagy arra, hogy lehet olyan, akinek nem ízlik együtt a mustárral. A krumpli -nekem - a püré jönne be ízben.

A csirkemellet süsd hirtelen serpenyőben, vagy párold letakarva a sütőben, hogy ne aszalódjon össze.

Igaza van annak,aki azt javasolta, hogy jól begyakorolt ételt főzz.

Kár, hogy ezen múlhat egy kapcsolat.....

2014. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Eloszor is nyugi, mert idegesen semmi nem fog sikerulni, higadtan viszont minden oke lesz, tapasztalat.

Masodszor, ez a recept szerinten nem jo. Nem finom a csirke es az afonya kombinacio, egyszeruen nem illenek ossze. A helyedben sved husgolyokat csinalnek afonya martassal es lekvarral. Recept ezer van a neten, igazabol mind egyforma, nem lehet melleloni.Koretnek steak burgonyat csinalnek.

Ha a desszertben is afonyat szeretnel, akkor ajanlom az afonyas joghurthab desszertet, ezt poharakban retegezve szervirozd, afonya ontettel es tejszinhabbal, meg persze par szem afonyaval.Vagy afonyas sult turokremtortat. Utobbinal a teszta alapot kend meg afonya lekvarral es a raontott turokrembe is keverhetsz kicsit. A tetejere fagyasztott afonyat rakj. Mutatos es isteni.;)

2014. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Nekem már a csirkemell is a rossz kategória. Száraz, nyögvenyelős. Nem mellesleg drágább is, mint a többi hús.

Abban is igaza van az előttem íróknak, hogy az áfonyalekvár és a mustár nem fér össze.

Az áfonyalekvár a rántott sajt vagy gomba mellé jó.

2014. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
még egy dolgot nem említettek az előttem szólók: margarinban NEM sütünk!!! vaj, olaj vagy zsír - ezekből válassz.
2014. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolso, miert nem sutunk margarinban?:)
2014. febr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
miért? mert szar? nekem csak az ízével van bajom, de ugye állítólag jóval egészségtelenebb is, mint a többi, ezt én nem tudom eldönteni...de hogy szar ízt ad mindennek, az tuti.
2014. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
vazzeg, miért kell LEPONTOZNI? Mi "NEM HASZNOS" abban, hogy a margarinnak rohadt szar íze van sütéshez? Ha valakinek ízlik, akkor tolja a fejébe a RAMA kockákat, leszarom, de attól még nehogy már az legyen a normális, hogy margarinban SÜTÜNK...istenem...
2014. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!