Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az itt lévő háziasszonyok...

Az itt lévő háziasszonyok mindig 3 fogásos vagy 4 fogásos menüket csinálnak hétvégén akár mindkét nap különböző 3-3 fogást? Ez hihető? Vagy csak ezt szeretnétek csinálni, de csak leírjátok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 19:48
 1/9 anonim válasza:
100%
El ne hidd! Lehetséges,hogy van ilyen de a többség nem van,hogy másnap is ugyanaz a menü ha maradt még. Én általában mindennap főzök de nem egy komplett menüsort van leves és "második" hetente párszor valami süti saláta. Az aki dolgozik gyereket nevel háztartást vezet nem ér rá komplett menüket készíteni. ( Az emberek mostani anyagi helyzete mellett meg pláne nem!)
2013. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam itt válaszolni, és van, hogy péntek-szombat-vasárnap 3x főzök.

Viszont nem 3 fogást. Általában van itthon torta/süti hétvégére, amit készítek, és egy főétel minden napra. Nem vagyunk nagyon levesesek, szóval az ritkán van.


Édesanyám viszont gyerekkoromban hétvégén volt, hogy mindennap megfőzte a leves + másodikat és volt mellé sütemény is. Szóval én nem tartom hihetetlennek.

2013. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk, mivel a foetkezes a vacsora, egy foetel van es valami desszert, ami jegkrem, fagyi, vagy puding. Itt nem is szokas a tobbfogasos ebed/vacsora.
2013. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
naponta egy főétel, néha kis nassi, de ha mindennap főznék 4 félét, mi lenne a maradékkal?? mi lesz ha ráununk?? 2őnkre meg aztán pláne.
2013. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem csak ilyen válaszok érkeznek, szoktam olvasgatni, elég sokan 2-3 napra főznek.

Egyébként meg igen, van, aki minden nap főz, 3 fogásos menüket. A családban is van ilyen. Azért általánosnak nem nevezném, mert sokaknak nincs erre ideje, de vannak, akiknek van, illetve erre szánják a szabadidejüket, mert a főzés kikapcsolja őket.

2013. jan. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban csak vasárnap volt a leves + főétel után valami süti is. Hétköznap csak a leves + második, és én is ezt a gyakorlatot követtem.

Amióta csak magamra főzök, és személy szerint nem vagyok leves-párti, azt csak ritkábban, viszont naponta eszek főételt + savanyúság, vagy befőtt, vagy helyette gyümölcs.

Süti fogyózás miatt 2-3 havonta, leves általában 2 hetente.


Egyébként én is sokszor csodálkozom, hogy nemcsak a sütiből van síma hétvégén is többféle, de esetenként még a főételből is (állítólag) 2-3 féle. Azt sem hiszem el, hogy mellette még van ideje a háziasszonynak az egyéb házimunkákat, vagy éppen a kisbabával való foglalatosságot elvégezni.

2013. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért hozzáteszem, a 3. fogás nem feltétlenül sütemény, nekem pl. nem az ugrott be először, hanem a saláta. Leves + másodikféle + saláta (ami lehet előétel, utóétel, vagy közben), nálam a sütemény csak a 4.
2013. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki megteszi. Én hétközben is itthon vagyok, és minden nap főzök. Tudom, mennyit eszünk, nem szoktam többet főzni, így nem marad másnapra. Nem is szeretjük a maradékot, a másnapos, melegített kaját. Ezért ha marad is, általában a kutyáknak adjuk. Nem mondom, hogy mindig 3 fogást főzök, van, hogy csak egyet. Nem vagyunk levesesek, de azért próbálkozok velük, mert tudom, hogy "egészséges". Szóval zöldségből és gyümölcsből különféle krémleveseket szoktam készíteni, egy héten többször, de nem minden nap. Húsleves, gulyásleves, halászlé, meg ilyen komolyabb levesek nem szoktak lenni, mert egyiket sem szeretjük. Főétel viszont minden nap van friss. Desszert is van legtöbbször, ha más nem, akkor egy egyszerű puding, vagy valamilyen pohárkrém. Inkább hétvégén szoktam sütni, de ha valamit megkívánunk hétközben, akkor azt is összedobom. És arra is volt már példa, hogy szombaton és vasárnap is készítettem 3-3 fogást. Pl. mert szombaton vendégeink voltak, vasárnap meg csak úgy. Én ezt otthonól hoztam, édesanyám is ilyen volt. Sőt ha a karácsonyra gondolok, akkor elmondhatom, hogy a szüleim karácsony mindhárom napján több, mint három fogást készítettek. Persze volt, amit többször feltálaltak (pl. hatalmas adag töltöttkáposztát), de frissensültek, köretek azok mindig frissen készültek, illetve mivel nálunk születésnapot is ünneplünk karácsonykor, így torta is van, van, hogy két nap egymás után (különböző), attól függ, hogy tud összegyűlni a család. 24/N
2013. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 pici gyerekem van, a legnagyobb 5 éves.

Minden nap kell főznöm, levest és főfogást is. Az édességet is igénylik.

Keresem a "kismamás" gyors recepteket és igyekszem hetente 2X 2 napra főzni, így a hétből már 4 nap ki van pipálva.

Aznap amikor a másnapos kaját esszük van időm sütit sütni.

Hétvégén, szombaton általában egytálétel van, vasárnap viszont mindig 3 fogásos a menü.

2013. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!