Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyakorlott háziasszonyok,...

Gyakorlott háziasszonyok, szerintetek a sütőm rossz, vagy valami más baj lehet?

Figyelt kérdés

Körübelül 5-6. alkalommal álltam neki kelt tésztát vagy piskótát sütni. A kelt tésztám gyönyörű, csodaszépen megkel,tényleg úgy néz ki mint a receptkönyvekben,ezzel nincs baj. Viszont mindig az történik,hogy a teteje és az alja szépen megpirul (az alja oda is ég sokszor) de a tészta belseje nyers marad. A sütőben alul van egy vastag lemez, ami tompítja a hőt és persze a tepsit kivajazom. Most is épp kalácsot akartam csinálni, és megint ez az eredmény. Szép,magas,megpirult kalács,odaégett allj, szinte nyers belsővel. Már majdnem sírok,hogy mi lehet a baj! Ja és egy nagy bögrébe vizet is teszek a sütőbe!!!!

Ez anyósom régi sütője, ő vett egy újat, neki többnyire sikerültek a dolgok!

A tepsim TEFAL.


2013. jan. 19. 22:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem irtad, hogy hogyan sütöd, milyen höfokon, de érzésem szerint túl meleg a sütö és ezért nem sül át a közepe. Próbáld meg 10-20 fokkal alacsonyabbra állitani, és úgy sütni.
2013. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen, a hőfokkal lehet baj. De én olyat is csináltam a régi sütőmnél, hogy 3-4 réteg alufóliát tettem a rácsra a tepsi alá. Nekem így lettek szépek és jók a sütik! Egy próbát ez is megér!
2013. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem alacsonyabb hőfokon kéne sütnöd.
2013. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem jelzi számokkal a hőfokot. :(

De Nem minimumon,de attól egy kicsit nagyobb lángon sütök. Tényleg nincs rajta hőfok számozás:(

2013. jan. 19. 22:29
 5/18 anonim ***** válasza:
Semmilyen skála nincs rajta? A lényeg, hogy máskor valamivel kisebb lángon süsd!
2013. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Oké, akkor minimumon fogom, bár most sincs sokkal fölötte,de talán igy jó lesz.


Ilyen tűzhelyem van, a baloldali a sütő gombja...

[link]

2013. jan. 19. 22:41
 7/18 anonim ***** válasza:
Ezen tényleg nem sok látszik. :) Ha a minimumnál kicsit magasabb lángon sütötted eddig, ahogy írtad, próbáld meg a minimumon. Akkor szokott kívül nagyon megpirulni, belül nyers maradni, ha túl nagy lángon sül a tészta. A sütő aljára meg tehetsz alufóliát, vagy cserepet, hátha akkor kevésbé ég meg a tészta alja.
2013. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést találtam. Látom ugyanaz a baja. Ezek szerint lehet,hogy a sütővel van a baj...
2013. jan. 19. 22:48
 9/18 A kérdező kommentje:

Ja a kérdés linkje lemaradt: :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..


De köszi, még egy próbát teszek majd hétfőn, és ha teljesen minimumon sem lesz jó, kénytelenek leszünk új sütőt venni, bár most pont nem hiányzik egy ilyen kiadás, de mivel most vagyok itthon gyeden a babámmal, szeretnék megtanulni sütni:)

Köszi a véleményt! :)

2013. jan. 19. 22:51
 10/18 anonim ***** válasza:
Remélem nem előmelegített sütőbe teszed?
2013. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!