Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukrászdai krémes krémjét...

Cukrászdai krémes krémjét hogy készítik?

Figyelt kérdés
Mert én egy tejes lisztes tojásos krémet készítek de annak más az álaga. Tudna nekem valaki abban segíteni,hogy mitől olyan könnyű a hab?
2014. ápr. 14. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem ez a receptem van finom laza lágykrém: Hasonlit a cukrászdaira.A tésztát leveles tésztából szoktam csinálni.

5 db közepes méretű tojás – szétválasztva

4,5 dl tej

1,5 dl tejszín

4 púpozott evőkanál kristálycukor

2 púpozott evőkanál kukoricakeményítő

1 rúd vanília kikapart belseje (kivonattal is helyettesíthető

A tojásokat szétválasztom. A fehérjéből közepes keménységű habot verek – akkor jó, ha a habverőn „csúcsokat vet” a hab, a sárgájákat külön tálban félreteszem.A tejet és a tejszínt nagyméretű, tapadásmentes lábosba öntöm, hozzáadom a cukrot, majd állandó keverés mellett a keményítőt, végül a vanília kikapart magjait.

A tejes keveréket közepes tűzön főzni kezdem, mikor sűrűsödni kezd (kb. 5 perc elteltével), mérséklem a lángot, és állandó keverés mellett egyesével hozzáadom a tojások sárgáját. Az utolsó hozzáadása után már csak kb. ½ percig keverem, félrehúzom, és hozzáadom a tojáshabot. Mérsékelt tűzön, folyamatos, de óvatos keverés mellett elegyítem a habot a krémmel, elzárom alatta a lángot – nem szabad sokáig a tűzön felejteni, mert kicsapódik a fehérje.

2014. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!