Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az eredeti (cukrászdában...

Mi az eredeti (cukrászdában kapható) krémes receptje?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Most az eredeti, vagy a cukrászdában kapható?
2014. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

Én csak saját kisérletezésü krémes krémet tudok ajánlani, amit már többször is megcsináltam,szerintem tuti!

Szóval krémes:

A lidl-ben szoktam venni a tatárpékség leveles tésztáját, azt ketté vágom és kinyujtom ugy, hogy a krémes formámnál kicsit nagyobb legyen, mert összemegy (zsugorodik) a tészta mire kisül. Igyekezz szép formásra nyujtani :-)

A formám 33x22 cm-es.

Ha kisült csinálom a krémeskrémet. Általában maradék fehérjéből.

8 tojás fehérje 1 1/2 dl hideg viz és 8x5 dkg = 40 dkg kristálycukor + vaniliás cukor

MIndezekből sürü krémes habot verek. A kristálycukrot apránként szórva.


Ha megvan,

egy jó nagy rozsdamentes tálam van, abban teszek fel 1 l tejet forrni. Mig felforr 6 dl vizet 20 dkg vaniliás pudingot csomómentesre elkeverek, és ha forr a tej beleöntöm, és sürüre poszogósra főzöm.

Leveszem a tüzről, és a hab 1/4-ed részét gyors mozdulatokkal elkeverem benne, ettől kicsit meghigul.

A többi habot már óvatosabban, de határozott mozdulatokkal keverem bele ,nekem van jó nagy méretü csepp alaku cukrász habverőm (cukrásznagykerben vettem) és a tálat folyamatosan körbeforgatva, szépen egynemüsitem a krémet.

A forma aljába teszem az egyik kisült vajaslapot, ráöntöm a krémet, és hagyom kihülni.

Utána körbevágom vizes késsel a formát lehuzom róla, és a másik kisütött vajaslapot tetszőleges nagyságura összevágva felpakolom a kihült krémesre.


Nagyon finom könnyü izletes krémes lesz. Kikisérleteztem, azóta még nem sikerült elrontanom. Kezdetben volt, hogy megvizesedett, megcsuszott......

Ez még sosem hagyott cserben!!!!!


Mivel tetemes mennyiségü a krém,igy egy tepsi rolád piskótát is sütöttem, arra már nem emlékszem már hogy mekkorában szurtam ki( és lett egy krémestortám is! :-)



Jahh! A forma, amiben a krémes készült tán 5-6 cm magas?

hát lehet a fenti adagból kettőt is csinálni, akkor laposabb lesz mondjuk. Vagy

ha valakinek van habrolósütő cucca, akkor abba is bele lehet tölteni habzsákból.

Persze nem állhat napokig, mert megázik a vajaslap. Ez a cukrászoknál is igy van.

Jó munkát!

2014. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
amit a cukrászok is tanulnak
2014. febr. 26. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Házi Krémes


Hozzávalók.

2csomag leveles tészta

A leveles tésztát kinyújtjuk, majd megsütjük.

Krém:

1evő kanál zselatint 2dl vízzel, 10dkg cukorral,2 csomag vaníliás cukorral 2 csomag vaniliás pudinggal összekeverjük és állni hagyjuk.

6 tojás fehérjét 10dkg cukorral habbá verjük.

1 lábosba felforralunk, 4dl vizet hozzá adjuk a pudingos masszát és sürüre főzük: Még meleg pudingos krémhez adjuk a felvert habot és a lapok közé töltjük. A krém tetejére felvert tejszínhabot is tehetünk: Így franciakrémes lesz.

2014. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az igen, pudingport tesztek bele de tojássárgáját nem...

[link] én ezt ajánlom, ez már talán közelíti az eredetit. Persze cukrászdába is van ahol tojássárgáját sose látott a krém és ránézésre is túl sárga... nem is veszek sehol csak a bejáratott helyünkön, ott viszont nagyon finom.

2014. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ!

Ha vkinek van még ötlete szívesen fogadom :)

2014. febr. 27. 21:38
 7/7 anonim válasza:
Az a baj a cukrászdai krémesekkel, hogy házilag nehéz megcsinálni, mert sem az alapanyagokat nem tudod beszerezni, de ha mégis, akkor meg az embernek a technologia nincs a biztokában. Vagyis nem olyanok az ozzhoni gépek mint a cukrászüzemben. Nekem anyósom cukrász. :o)
2014. febr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!