Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kuglófot sütök, jó lesz így?

Kuglófot sütök, jó lesz így?

Figyelt kérdés
Már egészen feljött, az alja, ami látszik a formából teljesen szép, kicsit repedezett, de ott már szépen megsült. Úgy negyven perce sütöm 180 fokon, de bele nyomtam egy hurkapálcát és belül tök nyers! A recept szerint 40-45percig kell sütni 180 fokon. De hát belül még nyers. Nem fog elégni a fele, mire belül is átsül?
2009. nov. 20. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valamit elmértél? Vagy azért tünik nyersnek mert túl forró a tésztája?
2009. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magasabb hőfokon kellene sütnöd.Ha még nyers belül,tegyél a tetjére egy papírt,amig meg nem sül egészen.Így nem lesz égett a teteje.
2009. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát már megsütöttem. Olyan volt, hogy kívül már kemény, aztán mikor beledugtam a pálcikát, akkor még rendesen folyós volt, ami ráragadt... Jó öt perc után már nem ragadt rá semmi, ki vettem, mert az alján a repedések széle meg már kezdett odakapni. Akkor még állt a formában egy kicsit, aztán rácson hűtöttem és felszeletelve kicsit "nedves" a közepe, de nem kifejezetten nyers azért. Kívül meg esik szét. Nem tudom, nem hiszem, hogy elmértem, az új Rama recept naptárból csináltam, egyébként finom. Max a reszelt citrom héj lehetett kicsit több, mert nagy citrom volt itthon, de nem hiszem, hogy attól, a többit mérőpohárral, meg mérleggel csináltam. Azért lehet legközelebb másik receptet csinálok, mert jónak jó, de a múltkor amit nem én csináltam és megkóstoltam az sokkal jobb volt.
2009. nov. 20. 21:10
 4/5 anonim válasza:

Hát szerintem elkéstem a válasszal. Milyen lett?


Én előmelegített sütőbe teszem 15 perc 200°C majd 35-40perc 175°C-on. Ja és középen lyukas formával.

2009. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húsz perc alatt elfogyott szóval jó, de már ettem jobbat. :) Legközelebb másikat csinálok, meg úgy sütöm, ahogy írod harmadik, az én receptem csak 180fokon 40-45 percet írt.
2009. nov. 20. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!