Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Előre főzés és fagyasztás?

Előre főzés és fagyasztás?

Figyelt kérdés

Szoktatok-e előre főzni mondjuk egy hétre és lefagyasztani az ételt?

Most tervezem,hogy szombaton megfőznék egész hétre, és hétközbe meg csak melegíteni kell.

Nem lesz az ételeknek semmi baja így?

Miket tudnék így főzni amit le is lehet fagyasztani és később elfogyasztani?


2013. szept. 27. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Van olyan étel amin nem érzed a fagyasztást, de a tésztákon én nagyon észreveszem, így azt nem fagyasztom le. Bab leves, pörkölt féléket, halászlét szoktam lefagyasztani ha sok marad.

Amúgy mi annyira nem szeretjük a fagyasztott kajákat , úgyhogy előre nem főzök. Szerintem a főzelékeket sem érdemes fagyasztani.Hét közben igyekszem gyors kajákat készíteni ami max 1 óra alatt megvan.

2013. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam előre főzni . Csak pár dolog van amit fagyasztani szoktam . Pl.húsok,petrezselyem,fagyasztott hasáb,fagyi,... :D Kb ennyi , mert szerintem nagyon lehet érezni ha valami már volt a fagyasztóban :/
2013. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Szoktatok-e előre főzni mondjuk egy hétre és lefagyasztani az ételt? "


Nem, mivel a kifagyasztott étel ízre és állagra sem olyan jó. Csak akkor fagyasztok le készételt, ha véletlen több marad, mint gondoltam.


"Most tervezem,hogy szombaton megfőznék egész hétre, és hétközbe meg csak melegíteni kell."


Én ennek nem értem a koncepcióját. Ha megfőzök szombaton egy halom pörköltet, akkor is csak melegíteni kell a hűtőből 3 napig, csütörtök meg főzök valami újat. Ellenben ha mélyhűtőbe rakom, akkor megspórolok vele egy napi főzést, de minden nap ugyanannyit kell melegítgetni, ráadásul nem is lesz olyan finom. Persze nem kell mindig 3 napra főzni, de ha épp nagyon nincs időd, akkor megteheted.


"Nem lesz az ételeknek semmi baja így?"


általában vizenyős lesz, állagra puha (tehát semmi olyat ne rakj el, amit ropogósan szeretnél viszontlátni), az ízértékéből veszít.


"Miket tudnék így főzni amit le is lehet fagyasztani és később elfogyasztani?"


Tésztafélék szósszal, pörköltek, paprikások, levesek, stb.

2013. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tart tovább 3 szelet hús kiklopfolni és megsütni 2 szem krumplival mint felmelegíteni egy lefagyasztott kaját, azt kevergteni figyelni mikor jó már.
2013. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is csak pörköltet, szármát, húsos káposztát szoktam lefagyasztani, azokból főzök már eleve annyit, hogy még máskor is elő tudjam szedni.


Az elképezelésed szerinti megoldásnál az is gond (azon kívül, amiket már írtak), hogy legalább annyi vagy kb. annyi idő elmegy a "kiengeszteléssel", mint ha gyorsan-frissen sütöd-főzöd.


Azt persze lehet, hogy kiklopfolod a húst, panírozod és lefagyasztod (= először rakd tálcára, úgy fagyjon meg, aztán lehet zacsizni, és nem fognak összeragadni). Amikor szükséged van rá, előkapod, úgy fagyott állapotban rakod az előmelegített zsfírba/olajba, és percek alatt kész a frissen sütött rántott husi.

(Ne felejtsd el beborítani, mert össze-vissza csapkod mindent!)

2013. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi otthon hideget szoktunk vacsorázni, viszont az ebédet otthonról visszük. Vasárnap megfőzök amiből vasárnap megebédelünk és viszünk belőle hétfőn. Valamint még egy ételt, ami jó keddre, szerdára. Szerda este főzök újra azt visszük csütörtök, pénteken. Szomabaton vagy közösen csinálunk valamit, vagy elmegyünk valahova és ott eszünk.


Ha olyan ételt főzök, amit lehet fagyasztani, abból általában nagyobb adagot készítek és megy belőle egy a fagyasztóba. Ileltve húslevest is mindig sokat főzök, mert nagyon szeretjük a krémleveseket és azokhoz nagyon jó alap. Azt pici dobozokban szoktam lefagyaztani.


Fagyasztom: halázslé, borscs, gulyás, bableves, töltöttkáposzta, székelykáposzta, pörköltök. Más mpost nem jut az eszembe

2013. szept. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!