Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált somlói recept, ami...

Bevált somlói recept, ami "charlotte tortanak" is megcsinálhato?

Figyelt kérdés
A kedvesem születésnapjára szeretnek csinálni somloit es azt okoskodtam ki, hogy félgömb formában talalnam, kboritva, mint a charlotte tortát. Hogy csináljak, hogy megmaradjon a formája es ne essen szét?
2013. máj. 5. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Receptet nem tudok irni (biztos lesz, akinek van bevált receptje), a formához viszont azt javaslom, hogy a krémbe tegyél kevés zselatint, akkor meg fog kötni és ki lehet borítani. A formát elötte béled ki folpakkal, akkor garantáltan nem ragad bele.
2013. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ugy csináld meg ,hogy a különbözö piskoták adják meg a sharlott formáját ,de mind 3 féle piskotát tekerd fel barack lekvárral . Majd szeleteld fel és felváltva rakd a folpakkal kibélelt formába : A piskotákat amikor feltekered hagy ki 1cm csikot szabadon ezt vágd le : Ezekel a piskóta darabokkal kitudod tölteni azt részt a formába ahol annyira nem ér össze a piskota .A vaniliás krémet és csoki öntetet tejszinhabot ,rétegezve rakd a formába :A mazsolával és ,dióval . Ahoz ,hogy szép legyen az egész az aljára illetve majd most még a tetejére süs 1 kerek sima piskota lapot . Ahoz ,hogy szépen össze álljon és egybe maradjon ,valamilyen nyomatékot tegyél rá ,estleg egy tányért és erre valami nehezéket : 4-5 óra alatt jól össze áll :: Amikor kiboritod akkor locsold meg a csoki mázzal ,igy mutatos lesz :

Karácsonyra csináltam ,de csak egy színű piskótábol : Azóta már megcsináltam 3 színüböl is sokkal szebb és finomabb lett és szebb : de arról noncs képem : csak a karácsonyiról : [link]

Nekem ez a recept vált be.. Lehet ,hogy neked több piskotára lesz szükséged.

Piskóta: - 6 evőkanál liszt

- 6 evőkanál porcukor

- 6 tojás

- 10 dekagramm darált dió

- 2 evőkanál cukrozatlan kakaó

- 1 mokkáskanál sütőpor


A vaníliakrémhez:


- 3 deciliter tej

- 3 darab tojássárgája

- 8 dekagramm porcukor

- 1 rúd vanília kikapart belseje

- 1 teáskanál étkezési keményítő


A csokiöntethez:


- 20 dekagramm jó minőségű étcsokoládé

- 1,5 deciliter tejszín

- 3 dekagramm vaj

- 2 evőkanál rum


A rumos öntethez:


-2 evőkanál rum

- 1,5 deciliter víz

- 1 teáskanál reszelt narancshéj

- 10 dekagramm cukor


Ezen kívül:


- 1 jó nagy marék mazsola

- 2 deciliter rum

- 10 dekagramm darált dió

- 3 deciliter tejszínből vert hab

- 1-2 teáskanál kakaópor a díszítéshez



Elkészítése:



Először készítsd el a piskótát. A tojássárgájákat keverd habosra a porcukorral, majd add hozzá apránként a sütőporral elvegyített lisztet is. Végül a külön tálban kemény habbá vert tojásfehérjét fakanállal, laza mozdulatokkal keverd hozzá. A masszát oszd három részre. Az egyikbe a kakaóport keverd, a másikba a darált diót, a harmadik maradjon natúr. A háromféle tésztát külön-külön süsd meg. Gyorsan, körülbelül 10-12 perc alatt megsülnek.


Állítsd össze a krémeket is. A vaníliakrémhez a tojássárgáját a cukorral és a vaníliával jól keverd ki, majd apránként öntsd hozzá a tejet, vízgőz felett főzd krémsűrűségűre, és tedd bele az étkezési keményítőt. A csokiöntethez törd darabokra az étcsokoládét, öntsd hozzá a tejszínt és a rumot, majd vízgőz felett olvaszd fel. A rumos öntethez a vízben körülbelül 10 percig főzd a cukrot, ha már sűrűsödik, vedd le a tűzről, és add hozzá a reszelt narancshéjat és a rumot. A mazsolát áztasd be a rumba.


A megsült piskótalapokat törd kisebb darabokra, és keverd össze. Egy tálba először egy réteg piskótát tegyél, locsolj rá rumos öntetet, szórd rá a rumos mazsolát, a darált diót, majd tegyél rá a vaníliakrémből. Ezután újabb sor következik, amíg az alapanyagok el nem fogynak. A teteje piskóta legyen. Erre szórj kakaóport, tegyél rá tejszínhabot, és alaposan locsold meg a csokiöntettel

2013. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is, csak pudingos kötőanyag, és a félgömb alakú, vizes folpackkal kibélet forma a megoldás.

Biztosan sikerülni fog, emiatt ne aggódj.

2013. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na én nem ilyen bonyolultra gondoltam, mint fentebb, csak a sima somlóira pudinggal:)
2013. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha vizes folpakot tesztek a formába átázik a piskóta :
2013. máj. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogy ázik át, nem lutyogós vizesre gondoltam. a pudingot is vízzel kiöblített pohárba kell önteni, az őzgerinces hideg sütiket is vizes folpackkal kibéleltbe teszem, még soha nem lett vizes a pudingom, és a süti sem ázott el. egyszerűen azért kell, hogy ne ragadjon rá a cucc, és könnyedén le lehessen húzni róla, amikor már teljesen kihűlt.
2013. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elnézést : de nem értetem a vízes folpakot ,más elgodolásom volt : de igy már Oké !!!
2013. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olvasgatam itt a válaszokat . Amit a 2 es válaszoló irt nekem az tetszik már mint a formázás része :de nekem a recept kicsit bonyulult : ettöl függetlenül lehet ,hogy pont ezért jó : Ti mit gondoltok róla ??

Elnézést ,de nem bántásbol kérdezem a többieket ,csak kezdő vagyok ,de érdellődő ,és tanulni akaró próbálkozó szellemü vagyok..

2013. máj. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, különösen a másodiknak a receptet. Nem vagyok egy konyha tündér, úgyhogy megkérdezem:a piskóta receptben írtál kakaoport meg diót is. Ezekkel külön kell piskotad sütnem, igaz? Tehat egy simat, egyet a diovall meg egyet a kakaó porral, ugye?
2013. máj. 6. 06:03
 10/13 A kérdező kommentje:
Oh es meg egy kérdés. Piskotankent 6 tojás?
2013. máj. 6. 06:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!