Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az "A" rizst is át kell mosni?

Az "A" rizst is át kell mosni?

Figyelt kérdés

Sokszor készítettem B-rizst, de most csak "A" volt a boltban, változtassak vmiben az elkészítés során?

átmosás, pirítás, víz só, fedő alatt 10-15 p lángon, tűzról le 10p pihi.


2013. márc. 3. 15:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
a rizst ígyis-úgyis forrásban lévő vízben kezded el főzni, és a 15-20 perc alatt meg azok a baktériumok meg bőven kifőződnek, szóval ne a baktériumok és a kórokozók miatt akard megmosni...
2013. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

Egy szóval sem írtam baktériumokat, és hasonlókat.

Egyszerűen gusztustalan, hogy amit mások mezítláb taposnak nappal, éjjel benne szaladgálnak a hörcsögök, pockok, egeret, egyéb rágcsálók, az úgy kerüljön a fazekamba, hogy előtte meg sem mosom!

Ízlések és pofonok .... Nekem a gyomrom forog tőle! Tied nem?

2013. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%
nem, mert úgyis forrásban lévő vízbe teszem, és én elszoktam mosni a fazekaimat.
2013. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
45%

"Egyszerűen gusztustalan, hogy amit mások mezítláb taposnak nappal, éjjel benne szaladgálnak a hörcsögök, pockok, egeret, egyéb rágcsálók, az úgy kerüljön a fazekamba, hogy előtte meg sem mosom!

Ízlések és pofonok .... Nekem a gyomrom forog tőle! Tied nem?"


ÉS szerinted ezen mi a szart segít az, ha átcsurgatsz rajta egy kis hideg vizet? :D Ennyire nem lehetsz agyatlan... :D

Egyszerűen csak nevetségesen finnyás vagy.

2013. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!