Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Muffintészta csak frissen...

Muffintészta csak frissen süthetö?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy a legtöbb recept 12 muffinra elég, nekem meg a formám 6 darabos és a sütöbe csak egy forma fér.

A kérdésem: süthetem úgy, hogy elöször megsütök 6-ot, és utána külön menetben a már az elsö adaghoz bekevert tésztát töltöm a következö adagba? Vagy ha közben áll a tészta, akkor utána nem lesz jó?


A másik kapcsolódó kérdés: a bekevert nyers tésztát le lehet fagyasztani?



2013. febr. 27. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyi állástól nem lesz baja :) Nekem 12es formám van. De gyakran megduplázom az adagot mert nagyon szereik itthon a muffin, így két forduló mire elkészül az összes, és nincs semmi különbség az első és a második adag közt.

A fagyasztást nem tudom.

2013. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fagyasztani nem ajánlatos... de nekem is dupla adagos receptem van, és tökéletesen bevált. sőt a második adag egy kicsit magasabb is lesz, mert a sütőpor tovább "dolgozik" a tésztában.
2013. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettötöknek a gyors választ!
2013. febr. 27. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, megsütheted őket két menetben is! :)
2013. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz, eléggé elterjedt tévhit, hogy csak azonnal sütve lesz jó a muffin, mert akár a hűtőben is simán eláll a bekevert tészt egy napot, és másnap megsütve is éppen olyan finom lesz ízre, állagra egyaránt, mintha frissen lett volna bekeverve; saját tapasztalatból mondom, én is szoktam két etapban kisütni, sőt, nem egyszer maradt meg muffintésztám, amit eltettem másnapra, és megsütve semmilyen különbség nem volt a frisshez képest... :)
2014. márc. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, a lényeget meg lehagytam.... nagyon fontos, hogy a hűtőből kivett muffintésztát hagyni kell szobahőmérsékletűre langyosodni sütés előtt!
2014. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!