Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zöld krumplit meg lehet...

A zöld krumplit meg lehet enni? (kép)

Figyelt kérdés

Az összes krumpli ilyen ami a képen van.

Régen azt hallottam,hogy a zöld krumpli mérgező.A piacon vettük. Én nem voltam ott fiam hozta.



2013. jan. 5. 12:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes a 8-as hozzászólás. Édesanyám úgy tanította, hogy megégette a nap, ezért dobjuk ki! Mármint azt az 1-2 szem krumplit. No de hogy valaki csupa ilyet áruljon a piacon és képes legyen egy fiatalemberre rásózni az egészet!!! Felháborító!
2013. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz a mérgező hatása, addig kell hámozni, míg teljesen fehér részhez nem érünk.

sokszor éri meglepetés az embert, hogy mi van a szép krumpli héja alatt...belehalni azért nem lehet, de jobb óvatosnak lenni és alaposan meghámozni, ami sajnos már elég nagy veszteség.

De Bozsik gazda is megmondta, hogy nem kell az egészet kidobni, csak a zöld résztől megszabadítani:)

2013. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

És akkor a piacon hogy lehet tudni, hogy akkor nem mérgező krumplit veszünk e épp?

Mert ez tényleg felháborító:S Azt gondolja az ember, hogy milyen egészségesen étkezik aztán pedig olyanokat olvas, hogy ez le van kezelve vegyszerekkel, mert szállítják messziről... Közben meg majdnem az összes gyümölcs,zöldség mérgezett...

Fel lehet ezt fogni,hogy miért ilyen világban élünk?

2013. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Igazából Amerikában már történt élelmiszermérgezés és halál krumpli miatt.

Ráadásul nem is a szolanin volt a felelős, szimplán a burgonya. Nem biztos, hogy a vegyszerek a legnagyobb veszélyforrások az életünkben, szimplán nem azt esszük, amire a testünk ki lett találva.

2013. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
13-as! Kevered a dolgokat! A zöld krumpli nincs semmivel kezelve az a krumpliban q napfény behatására képződik ha sokáig éri.A citromot ami Dél-amerikából jön kezelni kell mert két hét alatt míg ideér elrohad!
2013. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Mindenkit felpontoztam!

Természetesen nem kockáztatok néhány száz Forint miatt kidobom az egészet.Nem éri meg ,hogy a családom beteg legyen miatta.

2013. jan. 5. 13:39
 17/19 anonim ***** válasza:

A lányom növényi hatóanyagkutató, valóban ez a jelenség nem vegyszerektől származik, napfény hatására az egészseges krumpliban is felhalmozódik. Na ő nem lacafacázik "mélyhámlasztással " hanem azonnal kidobja az ilyen krumplit, és nekem is ezt tanácsolta.

Én hallgatok rá, pedig spórolós vagyok.

A termelőnek tudnia kell, mert ez tárolási hiba következménye, vagyis disznóság a vevőre rásózni.

biztos még a malacának sem adná oda, mert tudja, hogy azt is mérgezné vele...

2013. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vágd le róla a zöld részt a többi mehet felhasználásra.
2013. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Elég súlyos betegségeket okozhat, végső esetben halált is.
2013. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!