Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöld köretet hogy kell elkészí...

Zöld köretet hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Bunkó hozzászólók kíméljenek.
2013. jan. 3. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

- lehet a különböző zöldségféléket összepárolni serpenyőben: pici sóval megpörgetve és különböző fűszerekkel ízesítve (paprika, borsó, káposzta, répa, gyökér, ami van)

- van aki összekavarja a fűszerekkel, kis adagokban fóliába csomagolja, és sütőben úgy párolja puhára

- mások nyersen hagyják az egészet és vagy cukros-ecetes salátalével ízesítik, vagy éppen majonézes, esetleg tartáros öntettel tálalják hidegen

2013. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Párolva vagy piritva.


Ha párolom akkor a zöldségeket kevés vizben megpárolom.

Nekem az vált be ha kicsit roppanos marad : Párolás után sózom.

Ha piritom akkor vajon jól átpiritom addig amig a zöldségek kicsit megsülnek ,majd kevés szója szószt teszek rá.

Ha nyers zöldköret akkor a nyers zöldségeket feldarabolom és egy nagy tálba teszem ,majd csinálok rá valamilyen öntetet.

2013. jan. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy értelmezem, hogy a zöldköretet nem a szín alapján érted, hanem tágabban vett zöldségköretekre gondolsz.

hasonlóan az előttem szólókhoz, én is párolo, dinsztelem őket ,de inkébb az utóbbi, vagyis némi zsiradékon, mert egyes vitaminok csakis zsírban oldódva szívódnak fel.

Mivel szerencsére szeretjük a zöldségféléket a lila káposztától a brokkolin kerüsztül, szinte mindenfélét szoktam köretként is készíteni, persze a főételhez illőt. sláger a mexikói keverék, a kukoricaköret, a spárga, az angolos zöldborsó.

de szoktam egyenes zöld egész ceruzababot, 5-6 szálat összefogatni egy szelet baconnal és megsütni köretnek.

és ne hagyjuk ki a friss zöldfűszereket se, mert nagyon finomak pl a zöldségköretek megszórására. turbolya,zsálya,kakukkfű, bazsalikom, snidling, de a jó öreg petrezselyemnek is helye van az ízvariázciókban.

2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!