Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vadkacsát hogyan szoktátok...

Vadkacsát hogyan szoktátok elkészíteni? Kinek mi vált be? Köretet is írnátok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz kb évente 1x csináljuk, de akkor csakis így szoktam:

A megtisztított kacsa bőrét lehúzom,(de nem dobom el, mert még később kelleni fog) szárnyvégeit levágom, feldarabolom. 5 dkg petrezselymet és ugyanennyi sárgarépát megtisztítok, 1 fej vöröshagymát és 1 vagy 2 paradicsomot megmosok és karikákra vágok. Kevés olajon hirtelen megpirítom a zöldségeket, (paradicsomot kissé később dobom hozzá), majd hozzáadom a húst és együtt pirítom tovább. Amikor zsírjára sült, felöntöm fél liter vörösborral, fűszerezem sóval, 5 szem borssal, kakukkfűvel, 5 szem szegfűborssal és szerecsendióval. Ezután belerakom a lehúzott bőrdarabokat, a nyakat és a szárnyat, fedővel lefedem és lassan készre párolom. Közben, ha zsírjára sül mindig locsolgatom lassan még vörösborral. Ha már a hús megpuhult, kiszedem és a visszamaradt zöldséges levet átpasszírozom. Egy serpenyőben külön előbb 2 dkg cukrot, majd 3 dkg lisztet szárazon barnára pirítok és hozzáadom az átpasszírozott finom léhez. Jól összekeverem, és további 5 percig forralom. Ha túl sűrűre sikerül, akkor kevés vörösborral tovább higíthatod. Ha mindennel kész vagy tarhonyát készítesz hozzá, rászeded a húst és meglocsolod a finom mártással és ihattok hozzá vörösbort.

Lehet, hogy elsőre túl bonyolultnak tűnik, de hidd el érdemes kipróbálni! Sok sikert!

2011. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Most hallottam egy további ötletet: ha legalább egy napig borban pácoljuk a kacsát, libát, valamint a páclében pároljuk majd meg, mielőtt sütjük, akkor nem ugrik össze olyan picire, ahogy szokott. Sajnos egyszer sikerült 3,5 órát tölteni a konyhában 3 picire "összeugrott" kacsacombért. Én burgonya krokettet készítettem hozzá házilag. Nagyon finom lett!!!
2011. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!