Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan szoktátok a halat...

Hogyan szoktátok a halat elkészíteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék a családomnak és magamnak is egészséges étrendet kialakítani,és tudom,hogy a hal és csirkemell az,ami ajánlott a húsfélékből,de sajnos nem igazán vannak hal készítéséhez ötleteim.Nézegettem itt a neten recepteket,de valahogy egyik sem igazán tetszett.Ha esetleg van valami jó ötletetek..
2011. jan. 12. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Az én kedvencem szerintem semennyire sem egészséges. Azért leírom hátha valakinek megtetszik.

Halat ceruza vastagságúra csíkozzuk (ált. harcsa). Ezt vajon megpirítjuk, izésítem sóval fehérborossal, curryvel, utána hozzáadunk kb. 1 dl fehérbort és pároljuk egy kicsit. Végén megy bele tejszín (nagyjából ellepje) és egy doboz kaviár, ezt összeforralod és kész is. Kukoricás rizzsel szoktuk enni.

2011. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a grillezett hal jött be. Sima mirelit halfilé, kiolvadás után beteszem teflon tepsibe, fűszerezem azzal, ami a kezembe akad, só, bors a mindig van rajta. Pici olajat löttyintek a tetejére, és a felső rácson, felső fűtéssel kb. 20 perc alatt kész. (elektromos a sütőm). Krumplipürével nagyon finom, és mivel mindig mással fűszerezem, szinte megunhatatlan.
2011. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 indian17 válasza:

Szia!

Attól függ milyen halból szeretnél ételt készíteni és mit.

Taviból,folyami,vagy mirelit!Ha azt akarod,hogy aromája is legyen a halnak akkor frissből készítsed. Pörköltet,fasírozottat,vagy csak rántani,

Lehet sovány disznó húsból és pulykából is készíteni ételt.Söt főzelékből és tojásból is.

2011. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

imadom a halfiléböl a csipszet

vékony csikokra vagom a halat,besozom,lisztbe forgatom,es olajba kisütöm.

csak a neve csipsz,de finom kis falatkak,meg a fiam is megette,pl tv nezes közben,vendégváro falatkaknak is nagyon jo.nemlehet eleget csinalni belölle

2011. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!