Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sült hust ugy szoktak csinálni...

Sült hust ugy szoktak csinálni hogy tepsibe olaj rá a hus és a tepsit lefedem alufoliával. Vizet nem mert pattog az olaj tőle, De mi van akkor ha a sütöm nem joedénybe olaj rá hus és alufoliával letakarom mintha az lenne a fedő?

Figyelt kérdés
Ma ugy csináltam hogy edénybe olaj olajos alufolába tekert hus és azt raktam bele az edénybe de nem tettem rá fedőt,és olárira befüstölt a konyhám.
2012. dec. 8. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:

1. A sült hús alá kell vizet tenni, hogy párolódjon meg a husi. Attól lesz puha.

2. Próbáld meg egyszer sertészsírral sütni. Meglátod, hogy milyen finom lesz a husi tőle, és a zsírja zsíros kenyérre zöldpaprikával isteni finom. A visszamaradt víz pedig olyan jó kis kocsonyás sós finomság a zsírban.

2012. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én tettem alá pici vizet is de mivel forro volt az olaj borzasztoan fröcskölt meg füstölt.vagy mielött betenném a sütöbe egyszerre olajat meg pici vizet is rakjak alá?
2012. dec. 8. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem olajat kell aláönteni, hanem disznózsírt és egy kevés vizet. Sült húst nem kell külön alufóliába tekerni. De ha töltött, akkor is zsírozni kell fóliát, nem olajozni. De akkor is kell a tepsibe vizet önteni és lefedni.
2012. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szoval akkor azért fröcskölt mert olaj volt alatta és nem zsír?
2012. dec. 8. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kevés, inkább sok vizet adunk az olajhoz, akkor NEM pattog...

a többi stimmel:)

2012. dec. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Max annyi olaj legyen benne amennyi lefolyik a húsról. A húst pácold be előtte.

Csak egy pici olajat tegyél alá, nem kell sok.

Vagy ne tegyél alá olajat és csak egy pici vizet tegyél alá.

2012. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!