Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma vettem 3,5 kg bőrös malacco...

Ma vettem 3,5 kg bőrös malaccombot. Milyen módon készítsem el?

Figyelt kérdés
Bár nem igazán remélem, hogy a kérdésemre választ is kapok, mert ide (az előzőleg feltett kérdésekre adott válaszokból kiindulva) csak gasztropaták és idióták járnak, főzésben jártasak máshol vannak, de egy próbát azért megér...
2009. aug. 18. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Süsd meg. Én imádom. A legjobb ha előtte bepácolod: egy kis olaj , mustár, fokhagyma lereszelve, bors, só. Én az ilyen húst mindig zsírba sütöm mert jó kis sülthús zsír is lessz a végén.Előszőr fólia alatt sütsd majd amikor jó puha a hús vedd le róla és amíg jó piros ropogós lessz hagyd benn.

Remélem segítettem. Ha nem akkor bocs hogy írtam:-))

2009. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A 3,5 kg, az egy egész malaccomb, gondolom egy kisebb társaságnak is elég. Az előző válaszoló ajánlata és receptje is teljesen helyén való, én is igy szoktam sütni, azzal, hogy nem pácolom, csak simán besózom,és a ütés vége felé teszek hozzá rozmaring ágat, és kenem meg fokhagymás olajjal, akkor van igazán jellegzetes szilveszteri malac ize. Viszont ha egyben megsütöd, meddig kell majd malacsültet enni, hogy elfogyjon? Jó lenne feldaraboltatni valakivel, aki ért hozzá, hogy kivegye a csontot, és utána ugyanezzel a módszerrel süsd meg a kisebb darabokat, mindig frissen.
2009. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tégy egy tepsibe zsírt,és forrósítsd fel.Tedd rá a húst bőrős felével lefelé.Előzőleg dörzsöld be sóval,fokhagymával.Nem kell bevagdosni.Amikor a bőr már színt kap,fordítsd vissza.Tegyél alá egy pohár vizet,tegyél még bele 10-12 szem borókabogyót,ha van egy-két savanykás almát,fedd le ( fedővel vagy fóliával),és kezd el sütni.Kb 1 óra múlva vedd ki a sütőből.Ekkor a bőrét betudod könnyen vegdosni,szeletekre vagy kockára,ahogy akarod.Tedd vissza a sütőbe,de most már ne takard le.10-15 pecenként locsolgasd meg a levével.Ha kell ,tegyél még alá egy kevés vizet.Kb.2 óra kell,amíg megsül.Akkor sült át,ha egy pecsenyevillát beleszúsz,az könnyen belemegy és nem jön ki a szúrás helyén véres lé.

Így a bőre is ropogós lesz.Fontos a sűrű locsolgatás.Az almát körítésként lehet adni.

2009. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia ! én bevagdosom, sózom borsozom teszek bele aszalt sárgabarackot és szilvát, madzaggal összekötözöm egy éjszakát a hűtőben állni hagyom másnap kis vizet egy rácsos tepsibe alufólia a tetejére és megpárolom, amikor puha pirosra ropogosra sütöm alufolia nélkül. eztán leveszem a spárgát és szeletelem szép mutatós és izletes
2009. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!