Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a piskóta tészta titka?...

Arabrab kérdése:

Mi a piskóta tészta titka? Mert nekem soha nem emelkedik fel olyan szépre amennyire kellene?! Mindig lapos marad.

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg így.Nem hagyományos piskóta recept, de tökéletes lesz megígérem. :) Én mióta próbáltam csak ezt sütöm.


[link]

2012. nov. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hab legyen nagyon kemény, a lisztet pedig habverővel kanalanként keverd hozzá. Sütéskor a sütő ajtaja legyen egy picit nyitva, hogy a gőz eltávozhasson.
2012. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
könyv szerinti eljárás: a fehérjét a cukor 2/3-ával kemény habbá verjük. a sárgáját fehéredésig verjük a maradék cukorral. a sárgáját nagyjából elkeverjük a fehérjehabban, az átszitált lisztet pedig fokozatosan FAKANÁLLAL elkeverjük benne
2012. nov. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a recept vált be, hogy ahány evőkanál cukor, annyi tojás és ugyanannyi evőkanál liszt. A tojásfehérjéket verd kemény habbá, a tojássárgáját a cukorral verd habosra, ehhez szitáld hozzá a lisztet egy evőkanál sütőporral együtt, és önts hozzá a masszához egy-másfél deci tejet. Ebbe forgatod bele a tojásfehérjét. Először egy részévvel elkevered durvábban, simára, majd ehhez finoman, óvatosan forgatod hozzá a többit, hogy habos maradjon. Előmelegített sütőben sütöd, és ne nagyon nyitogasd az ajtót, mert összeeshet.
2012. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kemény tojásfehérje!!

És nem szabad a tepsi oldalát kikenni,csak az alját margarinnal és liszttel! Sütés közben résnyire kitámasztani a sütő ajtaját, hogy távozni tudjon a gőz!! Én mindíg így csinálom, és mindíg beválik! :)

2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!