Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mi legyen a "menü"?

Szerintetek mi legyen a "menü"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

nemsokára jön párom,és szeretném meglepni valami finommal.

nem láttam 4 hónapja:(

4en leszünk. én,anya,tesóm,és párom.

levesre gondoltam hogy palóc leves.

desszert pedig házi csokipuding.

viszont nem tudom mi legyen a második.

kb 2-3 órám van elkészíteni mindent mert utána megyek ki elé a vonathoz és azt szeretném hogy csak elé kelljen rakni az ételt ha megjöttünk:) bármit elfogadok. de gondoltam valami tésztára,vagy csirke ételre. nem tudom pl töltött csirke comb??.. várom az ötleteket:))) amit gyorsan eltudok készíteni,és fincsi! kiszeretnék tenni magamért. na de persze azért ne is legyen drága:D levest is írhattok. a desszertemhez ragaszkodom!:)

köszi a válaszokat:)


2012. nov. 27. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

a palócleves nagyon tartalmas, utána szoktak valami tésztafélét, bukta, aranygaluska máglyarakás, ilyesmiket, persze akkor nincs desszert.

esetleg csinálj egy könnyű ragulevest, kevés hús, gomba, borsó, répa, egy kis tészta.

utána nagyon finom lenne , amit írtál a töltött csirkecomb, pl gombás töltelékkel, vagy nagyszelet disznócombok ugyanezzel a töltelékkel, baconba tekerve.

hozzá egy kis krumplipüré, vagy petrezselymes krumpli, esetleg rizibizi.

nekem gyakorlatilag három , 3 , 3 és félóra alatt kell komplett ebédet főznöm, ezek pl beleférnek.

2012. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tésztásra is írok, de ennél is váltsd ki a levest könnyebre. pl egy gyümölcsleves előtte.

csirkecombfilét, vagy bármilyen sovány húst vágj csíkokra.

egy közepes fej hagymát zsíradékon dinsztelj meg, majd tedd rá a húst és fehéredésig kevergesd, persze finoman sózva. ha van egy kis szalonna, azzal kezdd hagyma előtt.

fedő alatt párold, míg puha nem lesz. ekkor tegyél rá kb fél kiló vegyes fagyos zöldséget, mondjuk mexikói mixet, vagy gombát, borsót sárgarépát. együtt párold meg ezt a finom ragut. fűszer ízlés szerint, fokhagyma, majoranna, bazsalikom... stb. közben főzz ki tetszés szerinti tésztát fél kilót, előírás szerint.(penne, csavart, kagyló.. stb).

ha minden kész egy nagy keverőtálban összekevered, ráöntesz egy nagypohár tejföllel elkevert 2-3 tojást. jól összekevered.

zsiradékkal kikent nagyobb tepsibe simítod, megszórod bőven reszelt sajttal.

csak akkor kell betolnod jól átpirítani a sütőbe, amikor a párod is lesz már.

Míg beszélgettek, a tésztás egyveleg kész is lesz, a sajt szépen rápirul a tetejére.

2012. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a recepteket!:)

Jöhet még ! :D

2012. nov. 28. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!