Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babgulyast csinalnank holnap...

Babgulyast csinalnank holnap bogracsban. Mikor kell beletenni a babot? Es mar fozott babot tegyek bele, vagy teljesen nyerset, szimplan vizbeaztatottat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Babgulyas lesz holnap a fofogas, de nem tudom hogy mikor kell beletenni. Rendes gulyast mar csinaltam. Leirom ugy kb. a receptem sorrendben, es irjatok le, hogy mely alapanyagok kozt kell beletenni: zsir, szalonna, hagyma, fokhagyma, husik, fuszerek, lecso, repa stb zoldseg, viz, krumpli, fuszer. Kosziiiii :)

2012. okt. 19. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A babot este áztasd be hideg vízben. Főzés előtt öntsd le róla a vizet és tedd fel főni.
2012. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es kulon fozzem meg, vagy mar a gulyasba egyenesen? Es mikor tegyem bele?
2012. okt. 19. 21:55
 3/7 doboszoli ***** válasza:

Milyen bab? meddig ázott? Mennyire puha? milyen hús?

Na innen szakma ez! nem tudok segíteni, anélkül, hogy látnám.

2012. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babot én is be szoktam áztatni előző este, sőt nem is egy, hanem több sorral cserélem rajta a meleg-vizet, hadd dolgozza meg azt a babot.


Nagyon nem mindegy, hogy pl. síma sertés-comb, esetleg normál marhahús, vagy éppen füstölt csülökről, vagy füstölt lapockáról van-e szó.

- ha síma marhahús, akkor (valószínű) egyszerre tenném fel főni a babbal

- ha síma sertés-comb, akkor először a babot, és amikor az már kb. félfövésben van, akkor raknám hozzá a husit

- ha füstölt-áruval, akkor először a husit főzném meg félig, és a babot csak akkor tenném bele.


Szóval, hogy itt előttem valaki írta, nagyon nem mindegy, hogy miből főzöd, mert a részletek ismerete nélkül nem lehet jó választ adni a kérdésedre.

2012. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat van fustolt csulkom, sertes combom es lapockam, ezeket kene beletenni, ezen kivul meg tarka babom, a babot este beaztattam. Akkor inkabb sztem eloszor megfozom a babot.
2012. okt. 20. 08:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Nya olyan lett, hogy mindenki megnyalta mind a 10 ujjat :D
2012. okt. 20. 17:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves egészségetekre!
2012. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!