Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1100 FT-om maradt jövő hét...

1100 FT-om maradt jövő hét végéig. Késik az ösztöndíjam. Ennyiből mit lehet enni?

Figyelt kérdés
Van itthon: vöröshagyma, fokhagyma, rizs, liszt, tojás, fagyasztott pulykamell, fagyasztott virsli, egy kis fej karfiol lefagyasztva, cérnametélt, spagettipor,2 zacskósleves.

2012. okt. 16. 22:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél tésztát, arra sokfélét tehetsz a fent említett alapanyagokból:


Egy virsliből "pörkölt"

Spagettiszósz

Párolt zöldség

Apróra vágott natúr pulyka

Fokhagymaszósz

Sült virsli

Ha veszel pár szem krumplit, akkor krumplis tészta.


Csinálhatsz tojásos nokedlit, krumplis nokedlit, tojáslevest.


(Kár, hogy tuti nem egy városban élünk, egyik nap szívesen meghívnálak ebédre!)

2012. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó ötletet kaptál már, ezeket írd ki, vagy nyomtatsd ki, hogy naponta a kezed ügyében legyen, így könnyebb lesz tervezned, ha ügyes vagy, bőven ki fogsz tudni jönni belőle, csak "gondolkozz előre" = csinálj ezekből egy tervet a következő napokra!!!


Még én is írok ide neked olcsó és "jól lehet vele lakni!" tipusú kajákat! :))))


A kis fej karfolhoz végy egy szál répát-gyökeret, azzal együtt főzd meg ugyanúgy, mint amikor pörköltet főzöl. Igaz, hogy a leve híg lesz, ezért egy kis tejfölbe liszt, beleforralod, besűrűl = karfiol pörkölt. Köretnek nokedli vagy főtt rizs. A karfiol így a legkiadósabb, minimum 2 napra bőven elég, de meglehet, hogy háromra is.


A nokedliből ha többet kavarsz, akkor a maradékból megvan a tojásos nokedli.



Más:

Krumplit és 1-2 zöldpaprikát vékony karikára szelsz, 1 fej vöröshagymával, néhány szem lédús paradicsomot belekockázni, 1 pár virslit karikára, az egészet sóval, borssal ízesíted.

Jénait vagy zománcos tepsit kikensz kevés zsírral + tejföllel, ezt az egészet belekavarod, a tetejére ismét tejföl. Beborítod alufóliával, bedugod vagy a mikróba, vagy a sütőbe, amikor megpuhult, fólia le, pirosra sütöd a tetejét.

Ez is minimum 2 napra való kaja!!!!

2012. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

vegyél még hozzá 2kilo krumplit (200ft)1kilo répát(200ft)

1nagy kefírt 100ft, 1liter tartós tejet 200ft, 2liszt 300ft, tészta 200ft

na és amik otthon vannak és ezekből tudsz csinálni

krumpli levéből köményes leves

zöldségleves, zacskósleves, hagymakrémleves, karfiolkrémleves, krumplikrémleves, virslis krumplilevest, csontlevest, tojáslevest, rizslevest

spagetti virsliből és zöldségekből hozzá egy kis szósz

párolt rizs sült virslivel, párolt rizs tükör vagy főtt tojással, tojásos rizs, rizseshús pulkyamellből vagy virsliből, rántott virsli vagy hús rizzsel

krumplipüré ugyanezekkel

főtt krumpli pulykamell pörkölttel, tojás, karfiol vagy virslipörkölttel

lisztből tudsz sütni kenyeret csak vegyél hozzá élesztőt ami kb 30ft

krumplifőzelék sült virslivel, finomfőzelék pulykapörkölttel

sült krumpli sütőben hagymás-tejfölöllel kis vajjal

leggelinek hagymás rántotta, főtt virsli, főtt vagy tükörtojás, tojáskrém

2012. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :) Mentek a zöld kezek!
2012. okt. 17. 10:00
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főzéshez kell valami segítség, szólj nyugodtan, írjuk!
2012. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa!

Amikor nagyon sokadika van, akkor először kiszámolom, hogy mosószerre, WC-papírra hasonlókra a következő időszakban mennyit kell költeni, és a maradékot osztom, hogy milyen és mennyi kajára futja. Pl. elég lesz 2 kg. kenyér = 600.- Ft, 2 kg. krumpli, cca 150 Ft, és akkor még lehet venni a többiből tejfölt, egyéb hozzávalókat a felsoroltakhoz, stb. stb.

Tehát az alap-dolgokra a pénzedből mindenképp tégy félre annyit, hogy az utolsó nap is legyen legalább egy karéj zsíroskenyered, sült krumplid, hasonlód, akkor sokkal könnyebb kihúzni, mintha ezek hiányoznak az utolsó néhány napban.

2012. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

8. Ezt a novellát imádom.


Amúgy helyileg Szegeden vagyok.

2012. okt. 17. 14:01
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez pedig az alföldi paraszt-tarhonya. Olcsó és laktató.

Tudod, mifelénk így főzik!

12-es, 16-os (szentesi) vagyok. :))))

2012. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
7-es válaszoló vagyok.Én ajánlottam fel a krumplit,de sajnos én az ország másik felén,Nagykanizsán élek.
2012. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyomtam neked egy zöld kezecskét, a jó szándékot is díjazni kell!
2012. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!