Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1100 FT-om maradt jövő hét...

1100 FT-om maradt jövő hét végéig. Késik az ösztöndíjam. Ennyiből mit lehet enni?

Figyelt kérdés
Van itthon: vöröshagyma, fokhagyma, rizs, liszt, tojás, fagyasztott pulykamell, fagyasztott virsli, egy kis fej karfiol lefagyasztva, cérnametélt, spagettipor,2 zacskósleves.

2012. okt. 16. 22:40
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

vegyél még hozzá 2 kiló krumplit, és válassz minden napra valamit hozzá a meglévők közül (hagyma, tojás, pulykamell, virsli)


bár én sült krumpli+tejföllel is kibírnám két hétig :)

2012. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%

bár ha már vettél tejfölt is akkor már csomó jó kaját is csinálhatsz... (pl. rakott krumpli/karfiol)

a rizsből meg a húsból csinálhatsz rizsehúst

a lisztből, tojásból süthetsz palacsintát

2012. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Krumplistészta,krumplifőzelék, zacskóslevest feltuningolod a cérnametélttel. Lapcsánka.
2012. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a lényeg. Alapvetően sokat kell csinálnod abból a dologból, bármit is főzöl, és min. 4 napig azt enni. Így ki lehet bírni.


Szörnyű ilyesmiről tárgyilagosan írni.

Egyszer gyerekkoromban anyám "játszott" velünk olyat, hogy kutassuk át az összes kabátot, meg ruhákat, meg minden helyet, hogy tudjunk venni egy kiló kenyeret... Felnőtt koromban sírni tudok már az emlékétől is.

2012. okt. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Levest tudsz enni. Rizs+pulykamell, de mondjuk ez max. 2 napig tart ki. Cérnametélt+virslit megfőzöd és kis darabokra elvágod meg még veszel hozzá tejfölt és az egészet összekevered. Vagy ha van pirospaprikád, pörköltet is tudsz csinálni. Rizzsel.
2012. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2012. okt. 16. 23:35
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam szegény főiskolás...:(

Igaz,most sem vagyok gazdag,de ez még változhat.:)

Viszont van itthon pár kg krumplim a hegyről és ha egy városban élünk,szívesen megosztom Veled.

Írj privit,hogy hol vagy helyileg.

2012. okt. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Tojásos nokedli,lecsó.


4-es.

Egyébként is ismerős (örömömre régről)de egyből ez jutott eszembe:

Móricz Zsigmond

7 krajcár

[link]

2012. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A vöröshagyma+fokhagyma+pulykamell remek pörkölt alap! csinálj pörköltet, hozzá remek köret a főtt rizs!


Vegyél egy liter tejet a Tescoban és egy 1 kilós zabpelyhet a Sparban (rikító zöld csomagolása van 200 Ft) és csinálj zabkását! Olcsó, finom (natúrban is) és nagyon sokáig eltelít. 5 evőkanál pelyhet főzz puhára fél pohár tej és fél pohár víz keverékében. Kb. 10 perc (lehet annyi se). Tej+rizs= tejberizs, ugyanez az elv csak tovább puhul. A végén mindkettőt megédesítheted.


Zacskós leves, főtt karfiol mehet vacsira.


Én a zabkását javaslom, mert marha finom, olcsó és kiadós.

2012. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egészséges is :) A pulykapörkölt is! :)
2012. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!