Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell ezt elkészíteni?

Hogy kell ezt elkészíteni?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam a rizses pudingot.DE fogalmam sincs,hogyan kell elkészíteni?Ha valaki tudja legyen szives leírni nekem :)Köszönöm.

2012. okt. 4. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

nagyon finom a rizses puding. csinálsz tejberizst , de kicsit sűrűbbre, mint egyébként. jó vaniliás édes legyen.

főzöl tetszés szerinti ízű pudingot, és még melegen összekevered.

poharakba adagolod, és jól lehűtve fogyasztható is. gyümölccsel, tejszínhabbal még finomabb.

2012. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Éppen most készítem.

6dl tejet nagyon lassan felforralsz. Bele teszel 1 zacskó - (részemről Uncle B. rizst zacsi nélkül)Leveszed a lángot, és lassú tűzön,fedő alatt, gyakori kevergetés mellett addig főződ, míg megpuhul.

Én 1 zacskó rizshez 4 tojást némi cukorral könnyű habbá verek.Amikor a rizs langyosra hűlt, hozzákevered a tojást.

Kicsi tepsit, vagy tűzálló tálkákat kivajazol, és beleöntöd a masszát. Előmelegített sütőben 180-200 fokon a felszín pirulásáig sütöd.

Előzőleg lehet tenni bele vaniliát, mazsolát, gyümölcsöt ízlés szerint.

2012. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utolsó egy finom rizskochszerűség, de nem rizses puding.

viszont kockára vágva, híg pudinggal leöntve finom lehet.

2012. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!