Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétköznap mennyi ideig tart...

Hétköznap mennyi ideig tart elkészíteni egy ebédet?

Figyelt kérdés

2012. szept. 29. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit fözöl. Van, amire elég 15-20 perc, van, amihet több óra is lehet.
2012. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit főzök. Egy diós tésztát 10 perc alatt. Egy pörköltet nokedlival már több. De a rakott krumpli már sokkal tovább tart.
2012. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Az is számit, hogy ki csinálja az ételt. Nekem nagyon gyorsan megy, a gyakorlat miatt. 6-kor kelek, negyed nyolckor indulok dolgozni, és még meg is főzök előtte. Persze tényleg nem a hosszú főzési idejü ételeket. Egy rántott jellegü leves, paradicsom leves stb simán belefér. Vagy egy főzelék, vagy tészta stb. Sok mindent este előkészitek, és már csak készre csinálom reggel. Sok mindent vasárnap előkészitek sokszor szerda-csütörtökik. Akkor még egyszerübb a főzés. Csomagolok minden nap, és mikrózom a munkahelyen. Fiatal kollegáim mindig csodálkoznak, mikor van erre időm. De hát igy a töredékéből kijövök anyagilag, mint aki nem főz.
2012. szept. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapjaiban én is a hétvégén főzök előre, akkor viszont (szombat-vasárnap) előfordul, hogy 2-3 órát is a konyhában vagyok, így hétköznap max fél óra, amit a konyhában töltök.

Pl. pörköltből mindig annyit főzök egyszerre, hogy még további 2x, 3x tudjak belőle valamit készíteni. Ami fagyasztható, mindig minimum dupla adagot főzök! Így amikor előveszek egy lefagyasztott adag pörköltet, akkor már ahhoz csak a köret kell, ami kb. 20 perc!


Ma pl. egy adag "kiengesztelt" pörkölthöz készítek pirított tarhonyát. Mellette lesz időm, hogy csillagtököt panírozzak és rántsak, valami körettel.

De a tök nagyobb annál, mint ami most elfogyna, ezért nem sütöm meg mind, csak panírozva bemegy a fagyóba, jó lesz valamikor "gyorskajának".

2012. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es!

A rakott krumpli neked mennyi idő?

Most számoltam ki, ahogyan én készítem, azt az első pillanattól számított max. 50-60 perc múlva már lehet enni? A te módszered ennél hosszabb, vagy rövidebb?

2012. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hétközben egy egytálétel kb egy óra, hétvégén több fogás, sok adag 3-4 óra.
2012. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!