Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megfőzhetem még a húslevest...

Megfőzhetem még a húslevest belőle?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk vásárolni, mivel a tescoban nagyon olcsó volt a csirkeaprólék ezért vettem egy tálcával. 2012. 09. 01.-ig jó. Nekem sajnos nincs mélyhűtőm, ezért a hűtőt felcsavartam a legmagasabb fokozatra és beraktam a húst.


A lejárat napján, tehát szombaton délelőtt főzném meg belőle a levest. Ugye nem fog addig megbüdösödni? Milyen esetben nem használhatom már fel? Kezdő vagyok, de gondolom ha büdös, esetleg érdekes színe van akkor már baj van.. Még van valami amire oda kell figyelnem? Nem szeretném ha valami bajunk lenne a romlott hústól.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. aug. 30. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi ideig nem hagynám a sima hűtő részben, megbüdösödhet szombatig, inkább főzd meg a levest és úgy jobban eláll 2 napig.
2012. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira hűt a hűtő, hogy a teteje a húsnak fagyos de nincs kőkeményre fagyva az egész.
2012. aug. 30. 09:14
 3/6 anonim ***** válasza:

A dátum azt jelenti, hogy a Tescóban 9. hó 1-ig lehet polcon tartani. Ott mélyhűtőből vetted ki? Nem hiszem. Szerinted nem mindegy, hogy a Tesco hűti 5 fokon vagy te otthon?

Tény, hogy be szokás rakni egyből a fagyasztóba, de ha a lejárata 1-je, akkor az elsején még megvásárolható és felhasználható, akkor is, ha az ember nem aznapi dátummal szereti megvenni a húst. De pl. az anyósom mindig aznapi dátummal veszi, mert olyankor 50%-kal olcsóbb (nem a Tescóban).

Szagold meg, ha büdös, az érezni fogod, de elvileg nem lehet baja.

Vagy... miért nem főzöd meg most a levest? Egy húsleveset 15 perc alatt össze lehet dobni és max. 1 óra alatt megfő magától. És a maradék eláll szombat-vasárnapig, amennyiben nem főzöd vagy teszed bele a tésztát, hanem külön edényben főzöd és tárolod.

2012. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ott se volt mélyhűtőbe. Mindegy, megfőzöm ma biztos ami biztos. :)
2012. aug. 30. 09:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy fözd meg még ma - a leves eleve finomabb, ha másnapig áll, mert jobban kijönek az izek, vagy pedig - ha ezt nem akarod, fagyaszd el addig.
2012. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megfőztem. :) Nem tudom lefagyasztani mert nincs mélyhűtőm.
2012. aug. 30. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!