Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vadast szeretnék készíteni?

Vadast szeretnék készíteni?

Figyelt kérdés

Milyen húsból lenne a legcélszerűbb? Több helyen olvasom, hogy levesként főzzem meg előtt, kb. mennyi vízben?

Még soha nem készítettem, ezért minden receptnek nagyon örülnék!


2012. júl. 21. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy én készítem:

Apróra vágott vöröshagymát megdinsztelsz, beleforgatod a felszeletelt marhahúst (felsál, vagy comb) és a karikára szelt kismillió sárgarépát-gyökeret, amikor a husi kifehéredett, felöntöd nem túl sok vízzel. Sót, borsot, babérlevelet rakok bele. (Jénaiban szoktam, hogy lássam, hogyan áll). Amikor a husi megpuhult, azt vedd ki belőle, rakd félre, a zöldségen a felesleges lét süsd zsírjára (főzd addig, amíg a levét elfőtte), majd turmixold (törd) össze. Rakd vissza a lángra, tejfölbe (tejszínbe) kevert liszttel öntsd fel, és annyi hideg vízzel állandó keverés közben, amely mennyiségileg elég lesz. Ízesísd mustárral, pici cukorral, majd a husi szeleteket rakd vissza és egy kicsit forrald össze. Főtt rizst, főtt résztát adhatsz hozzá köretnek.

2012. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod, és a segítséged!
2012. júl. 21. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2012. júl. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi majdnem úgy csináljuk, mint ahogy az első válaszoló írta (sajnos nem tudom fejből a receptet és most nincs elérhető közelségben, ezért nem írom le, hogy mennyiben más), plusz mi zsemlegombócot készítünk mellé.

Ha tudsz szerezni vadhúst, abból is isteni, a már előttem említetten kívül.

2012. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi egészben szoktuk pácolni a húst (marhacomb): felszeletelem karikára a sárga- és fehérrépát, hagymát, felöntöm vízzel, szemes borssal, babérlevéllel és addig főzöm, míg fel nem forr. Teszek bele egy kevés ecetet. Nyáron hidegen, télen melegen a húsra öntöm és 2-3 napig hagyom a hűtőben pácolódni. Ha bepácolódott, kiveszem a húst, szalonnával megtűzdelem, sózom és sütőben megsütöm. Csak készen szoktuk szeletelni. A zöldségeket lepirítom cukorral, majd belisztezem, azzal is kicsit megpirítom és felöntöm a páclével. Ezután turmixolom, mustárral, tejföllel, sóval ízesítem. ha lusta vagyok tésztát főzök ki hozzá, ha nem, akkor burgonyagombócot csinálok. Tálaláskor teszem ki a hússzeletet a tányérra a körettel és jó bőven meglocsolom a szósszal. Ez a változat kicsit macerás, de mi így szeretjük ;)
2012. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, mi is így készítjük, csak ugye zsemlegombóccal :) Fejből meg nem mondtam volna, de így leírva látva egyből felismertem a receptet. Mi borókabogyót is szoktunk bele tenni, ha vadhúsból készítjük.

Tényleg macerás, de megéri vele bajlódni. Nálunk ez kifejezetten ünnepi étel.

2012. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

A készítés fentebb leírt alap módszerével egyetértek.

Nálam a marha hús a nyerő, mostanában kezdek rászokni a szelet hús helyett a kockázottra, valahogy nekem "jobban illeszkedik" a mártásba.

2012. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!