Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatalok tudnak főzni?

A mai fiatalok tudnak főzni?

Figyelt kérdés

Tudom elég furán hangzik, de azt vettem észre, hogy manapság kevesen tudnak főzni (a fiatal generációra gondolok). 19 éves létemre bármit megfőzök, páran már javasolták, hogy legyek szakács...

Sokszor meglepődnek a környezetemben (osztálytársak, barátok), hogy tudok főzni. Közülük a legtöbben csak a vajaskenyér-főzéshez értenek...

Mennyire tendenciális ez, hogy manapság nem tudnak főzni az emberek?

Véleményetek erről?


2009. júl. 13. 00:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
94%

Én imádok főzni, senki nem kényszerített, 10 éves koromtól kezdve mindig ott sürögtem-forogtam a nagymamám vagy apukám! (nálunk ő főzött, mert nagyon szeret és tud is főzni) körül, amikor főztek, 14 éves koromtól mindig én főztem a vasárnapi ebédet. Sütni viszont nem szeretek, mert nem vagyok édesszájú.


Valóban már szinte mindent meg lehet kapni félkészen, de köze nincs az igazihoz...

Meg, ha lesz egy kisbabád, akkor őt sem csak bébiétellel kéne tömni


Most ki is élhetem magam, itthon vagyok gyeden a kislányommal, így mindig fini vacsival várjuk apát haza :)


26/N

2009. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%

23/l vagyok

Egyre több minden tudok jól főzni, és időnként valamit sütit is kipróbálok. A főzés megtanulása szerintem néha évek is lehetnek, hisz annyi féle kaja létezik, de egy jó szakácskönyv, no meg a net sokat segít, no meg a telefonos segítség is néha! Párommal 2 éve élünk együtt, elötte nekem sem kellett sokat csinálnom, csak hébe-hóba besegítettem otthon, vagy csináltam magamnak valamit amit épp megkívántam.

De azt gondolom a saját készítésű sokkal jobb,egészségesebb, olcsóbb, és a pasik, hát azért van némi igazság abban, hogy gyomurukon át (IS!) vezet az út.

No és ha lesz baba, még jobban kelleni fog a gyors főzési tudás.

Aki szingli, és egyedül akar lenni... annak elég a bolt, és gyors kaja,meg akit anyuci évekig ellát, de hisz őszintén szólva csak magamnak én sem nagyon főznék!

2009. júl. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Én 25 vagyok, de már 4 éve napi szinten főzök, előtte is boldogultam, de akkor ritkán volt rá szükség, nem volt hol, stb. De én is azt látom, hogy a környezetem meg van döbbenve, hogy én főzök. Pedig szerintem így természetes. Anyósom sosem képes ebédidőre elkészülni az ebéddel, nálam ez sem gond, és ez jó érzéssel tölt el.
2009. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok és én is tudok főzni. A kényszer vitt rá, hogy megtanuljak (szülők dolgoztak, édesanyámnak nem volt mindig ideje főzni + van két fiatalabb testvérem, akik nem tudnak). Ha otthon nem is mindig, de a barátomnak sokszor főzök. Mindenki azt mondja, finomakat főzök és sütök. Barátnőim megdöbbennek sokszor, miket főzök. Szeretek főzni és élvezem, hogy új dolgokat tanulhatok, olyanokat is, amiket pl anyukám nem tud elkészíteni.
2009. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

20/L vagyok, szakácsnak készülök. Recept alapján bármit megfőzők vagy sütök, még magolom a recepteket.

Sajnos otthon nem tudok főzni (ezért van lemaradásom a tudással), mert nincs rá anyagi keret, de pároméknál ki tudom élni a vágyam. :))

2009. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
71%
Én 15 vagyok és imádok sütni/főzni!Ugyan még csak alap dolgokat tudok (pl. muffin,tiramisu,kókuszgolyó...)de remélem majd magasabb szintre is elfogok jutni:D
2009. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
87%

Én imádok főzni!

Nagyon-nagyon sok mindent tudok fejből,szakácskönyvből meg szinte bármit!Szerintem csak kreativitás kérdése az egész:)

Süti jobban szeretek,mint főzni!Barátomat mindig meglepem valamivel:)

18éves/Lány

2009. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
64%
en 15 eves lany vagyok, de tudok fozni :D es sutni is.
2009. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
100%
17éves fiu vagyok szakácsnak tanulok, szóval mindent megtudok csinálni, sőtt még finom is:) ((legalábbis azt mondják:))
2009. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
27 éves vagyok jelenleg, de legalább 15 éves korom óta tudok főzni. egy nyári szünet programom az volt, hogy anyum minden nap kitalálta mit kell főznöm. előtte este megbeszéltük, hogyan kell, másnap megcsináltam és azóta ez így megy :) valahogy én is hasonlóan szeretném a gyermekemet megtanítani :)
2009. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!