Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság hogyan tudnak elköltö...

Manapság hogyan tudnak elköltözni a fiatalok 19-22 évesen?

Figyelt kérdés

Miből telik nekik albérletre? Vagy a többségük nem önállóan bérel lakást, hanem csoporttársakkal? (ha igen, mi értelme ismeretlenekkel összeköltözni; hiszen hozzájuk is alkalmazkodni kell)

Vagy a szülők pénzelik őket? Mert ezt még nem nevezném önállóságnak.


2011. ápr. 15. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ismijeim akkor költöztek össze amikor befejezték az egyetemet. Kapnak 100 körül havonta. 3 an kibérelnek egy lakást, fejenként kijön 30 köröl rezsivel. Alkalmazkodni kell, de legalább önálló vagy.
2011. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam, a nagyapjától kapott egy lakást 18 évesen. Akkor költözött el tőlem.
2011. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel, otthon is lehetsz önálló, ha dolgozol és kifizeted a rezsi és a kaja rád eső részét, főzöl magadra, elintézed amit kell stb. stb.
2011. ápr. 15. 22:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

akiket ismerek az alábbi alternatívákkal tudott elköltözni :

- szülei fizetik az albérletét/vettek neki lakást

- összeállt egy nála jóval idősebb, pénzes f@szival

- hitelből fizeti a lakbért/rezsit

- nem tanultak tovább, hanem érettségi után azonnal elmentek dolgozni, ebből fizetik a lakbért (ami kb. minden pénzüket el is viszi)

2011. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Van aki suli, vagy munka miatt költözik albérletbe, mert messze lakik...
2011. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Akiket én ismerek, azok általában vagy úgy laknak albérletben, hogy nem a szülővárosukban járnak egyetemre, vagy csak egyszerűen már nem akartak otthon lakni, és ezért barátokkal bérelnek lakást. Vagy a párjukkal (de ezt most ne keverjük ide, mert ez más helyzet).

Azért szerintem alapjában más szülőkkel lakni, és más korosztálybeliekkel. Persze hozzájuk is alkalmazkodni kell, de ott mégis az van, hogy mindenki "egyenrangú", míg a szülőknél sok esetben az van, hogy "amíg az én házamban laksz, addig én mondom meg, mit csinálj". Ha ismerősökkel laknak, akkor meg nem tartoznak számadással senkinek, csak a társas együttélés szabályait kell betartani.

2011. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Én pl 20 éves voltam, amikor elköltöztem. Először fizettem 30 ezret egy szobáért, a 60 ezres fizumból. Szűkösen, de vhogy megéltem. Most a párommal lakom albérletben,így ketten fizetünk két fizetésből egy lakást, meg minden mást (rezsi, kaja, stb). Ismerek olyat is, akit anyuci meg apuci pénzel. Annak mondjuk nem sok értelmét látom, mert ez nem neveli az életre. Én hasraütésszerűen költöztem el otthonról, nem akartam örökké Anyámék nyakán lógni, és úgy gondolom, h ettől leszek felnőtt, h magamnak oldok meg mindent. Rengeteg lemondással, meg gonddal jár az h már nem otthon lakom, de sztem megérte, hiszen önálló vagyok. 23/L
2011. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim közül kevés van aki ennyi idősen elköltözött már a szülőktől. De ők dolgoznak, és a szülők is támogatják őket. Nem pénzelik, támogatják. Kicsit más világot élünk már, mint régen. Régen a gyerek, ha felnőtt, elment dolgozni segítette a szüleit. Hát ezt már nincs. És szerintem tök érthető, mikor a mai fiatalok van, hogy havi 80-100-at keresnek. Nehéz megélni.
2011. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

azért lényegesen más a szülőkkel lakni, mint fiatalokkal, akik jó esetben haverok, jó barátok.

egyébként lehet élni diákhitelből, diákmelóból, meg persze a szülők havi apanázsából is. valamennyire önállóság ez is, hiszen te takarítasz, mosol, főzöl magadnak, nincs ott anyuci, h a segged alá tegye, vagy segítsen.


én speciel kaptam lakást, és a párommal élek itt. mindkettőnknek van jövedelme, 23 évesek vagyunk.


inkább fiatalon, mint 30 évesen. megtanul az ember alkalmazkodni akár idegenekhez is, netán jó barátságokat köt, megtanulja beosztani a pénzt.

inkább azt mondom, h egy nagy lépés az önállóság felé.

2011. ápr. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülőhelyétől távol tanul valaki tovább, annak muszáj elköltöznie. Sok esetben nem kollégiumba mennek, hanem albérletbe, kivesznek egy szobát. Az már önállóságnak mondható, hisz a szoba mondjuk az övé, a többi helység (konyha, fürdőszoba, wc) pedig közös használatú. Mindenki külön főz, külön kasszáról él, a takarítás, a konyhahasználat és a közös költségek megegyezés szerinti dolgok. Ez így azért önállóbb, mint egy házasság, mert itt mindenki külön magának intéz mindent.

19-20 évesen nem hinném, hogy sok embernek lenne jó állása, ilyenkor még a szülők segítik őket. Ők a szerencsések.

2011. ápr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!