Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak a mai fiatalo...

Miért nem tudnak a mai fiatalok beszélni?

Figyelt kérdés
Egyre többször tűnik fel, hogy a mai fiatalok nem tudnak beszélni, artikulálni. Egyre szegényesebb a szókincsük. Néha már nem is lehet érteni, hogy mit mondanak annyira "nem nyitják ki" a szájukat. Ez másnak is feltűnt?
2011. aug. 15. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert keveset (vagy egyáltalán nem) olvasnak. Szókincset az ember nem örökölhet.
2011. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komasa ***** válasza:
100%
Azért, mert inkább az interneten kommunikálnak és ott nem kell artikulálni. (XD, :D, lol...) Amikor meg egymással beszélgetnek, akkor puszcsi, cukcsi... A magyar nyelv sekélyesedik megállíthatatlanul. (olvasottság hiánya, és a médiából, és az internetről ömlő fos miatt)
2011. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is sokat mondják hogy nem artikulálok rendesen, szerintem azért van ez mert annyira gyorsan akarok sok információt elmondani. szerintem régen nem volt így felgyorsulva a világ. a szókincs meg az amit már írtak, ugyanígy neten is minél több dolgot akarok elmondani, de minél kevesebb idő alatt.. ja, és pluszba a helyesírás is romlik igen gyorsan.
2011. aug. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ja persze mert régen olyan szépen beszéltek...
2011. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem arról beszélek, hogy szépen, hanem arról, hogy nem tudnak! Nem ejtik ki rendesen a hangokat, szavakat.

Bocsánat az általánosításért, van kivétel!

2011. aug. 15. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

úgy unom már ezt a "minden jó volt régen" mentalitást. ezzel csak azt éred el, hogy az ilyen igénytelenebb fiatalok rátesznek még egy lapáttal. nyugodj csak meg, nem fog eltűnni a magyar értelmiség meg a nyelvgondozás.

ja várj, nem, ez is valami ami miatt lehet idegeskedni meg aggódni meg szidni egymást, azt meg nagyon szeretünk, úgyhogy hajrá!

2011. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

egy szóval sem írtam, hogy milyen jó volt régen.

nyugodt vagyok. nem gondoltam arra, hogy esetleg eltűnne ezzel az értelmiség, nyelvgondozás, ezzel a kérdéssel nem ez volt a célom.

nem aggódom, nem idegeskedem miatta és nem szidok senkit.

2011. aug. 16. 09:59
 8/8 anonim válasza:
könyv olvasäs hiänya,csak sms es computer hasznälat...mit värhat ilyenkor az ember???..
2011. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!