Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A mai fiatalok tudnak főzni?

A mai fiatalok tudnak főzni?

Figyelt kérdés

Tudom elég furán hangzik, de azt vettem észre, hogy manapság kevesen tudnak főzni (a fiatal generációra gondolok). 19 éves létemre bármit megfőzök, páran már javasolták, hogy legyek szakács...

Sokszor meglepődnek a környezetemben (osztálytársak, barátok), hogy tudok főzni. Közülük a legtöbben csak a vajaskenyér-főzéshez értenek...

Mennyire tendenciális ez, hogy manapság nem tudnak főzni az emberek?

Véleményetek erről?


2009. júl. 13. 00:51
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
100%
Kicsit kevésbé tudnak főzni a lányok, mint 20 éve, az igaz. De azért a többség nem analfabéta konyhában. A fiúk meg mindig is csak 4-5 féle étellel bántak magabiztosan, ha egyáltalán meg tudták különböztetni a köményt a majorannától.
2009. júl. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
Én teljesen hülye vagyok ehhez. Tésztát tudok főzni, meg minden mást amire érthetően rá van írva hogy csináljam (zacskós leves, puding), de ennyi. 25 éves vagyok. Igazából nem gondolom hogy szükségem lenne nagyobb tudásra. Szinte már mindent lehet kapni félkészen, megveszem, berakom a mikróba és kész.
2009. júl. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
51%
Fogyasztói társadalomban élünk miért lenne szükséges libamájas kacsasültet készíteni vagy őzragut boros mártással? Megveszi az ember a mirelit ételt és kész. Persze aki vajas kenyeret tud csak csinálni az tényleg szánalomra méltó.
2009. júl. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%
Az egyik legszebb és legjobb dolog,ha valaki tud főzni,és ráadásul még jól is!Én erre csak most jöttem rá,pedig már harminc elmúltam.Eddig nagyon el voltam kényesztetve,gyerekkoromban a nagyim főzött nekem,aki szakácsnő volt,de az anyukám is csodásan főz a mai napig!Aztán az egyetemi,meg melós évek alatt azt ettem,amit értem!Másfél éve élek külföldön a párommal,és most kezdtem el főzni..kísérletezek,kreálok,és rájöttem,nem is rosszul!Csoda jó lett volna ezt már 18 évesen tudni,de sajnos az emberekből kihalt a gasztronómia iránti vágy,meg szerintem nem divat az evés....legyél mindig karcsú,fogyaszd magad csontsoványra,ahhoz meg eleve nem is szabad enni..szerintem ez a média,a divat hatására is kialakulhatott!Szóval sose szégyeld,inkább legyél büszke,hogy te már ilyen fiatalon csodás szakácsnő vagy!
2009. júl. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Én 15 éves fiú vagyok és tudok főzni. Mondjuk vendéglátói suliba járok :D
2009. júl. 13. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én azért tanultam meg főzni, mert muszáj volt. A szüleim dolgoztak, én otthon voltam a nyári szünetekben, evidens volt, hogy főzök, mosok és takarítok.

A mai napig szeretek főzni, számomra megnyugtató. Élvezem a vele járó kreativitást, a sütemények díszítését, és tetszik az elismerés, amikor a vendégeink tele pocakkal, elégedetten távoznak.

2009. júl. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon rossz hozzáállás,hogy nem tanulok meg főzni,mert ott a készétel meg a mikró.Ezekben az ételekben rengeteg káros adalékanyag van,és nem is igazán ízletesek.Nem kell mindenkinek mesterszakácsnak lenni,de kellene azért néhány egyszerűbb ételt tudni főzni.Olcsóbb is,mint a kész kaja és sokkal jobb is,és nem kell egész nap a konyhában lenni,azért,hogy ehetőt főzzek.
2009. júl. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

Főzni nem, sütni tudok.

Egyrészt, ki van nyalva a seggem főzés téren, tehát anyám főz majdnem minden nap, rászorulva nem vagyok.

Másrészt meg undorodom a hús mócsingolásától, vágásától, elkészítésétől.

Ha egyszer, valami furcsa okból tényleg főzni szeretnék, akkor meg Google barátom segítségével pikkpakk megtanulom, mint minden mást.

Nem értem, hogy hogy lehet lenézni azokat az embereket, akik nem tudnak főzni, vagy nem akarnak.


Tapasztalataim szerint körülbelül minden 10. korombeli 20-21 évesnek vannak a rántottán, tükörtojáson és vajaskenyéren kívül egyéb, magasabb rendű kulináris tapasztalatai.

2009. júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 éves vagyok és tudok :) Majdnem mindent megcsinálok :) és fini is:P ja és sütni is tudok :DD
2009. júl. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 24/L vagyok.

Tudok bizonyos ételeket főzni,(pl. bolognai spagetti, levesek, sült hús sült répával, burgonyapüré, rántott hús, rizses hús, zöldségesrizs, vagy sima, főzelékek, stb.) amiket meg még nem próbáltam, azt szakácskönyv segítségével elkészítem.

Általában jó szokott lenni.

2009. júl. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!