Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell jól megsütni a...

Hogyan kell jól megsütni a fagyasztóból kivett kolbászt?

Figyelt kérdés
Olajban? Vízzel+olajjal? Vagy csak vízzel?
2012. jún. 28. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tepsit VÉKONYAN kikensz zsirral, beleteszed a FAGYOS kolbászt és addig sütöd, amig eléggé megsül.


LEhet lábosban is, de akkor könnyebben leég, ott is kevés zsirt tegyél alulra, bele a kolbászt és fedö alatt, néha megmogzatva süsd. Ha az egyik oladal jó, akkor meg kell forditani, vigyázz, mert könnyen eltörik.


A sütöben egyszerübb.

2012. jún. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olajban semmi esetre sem. Víz sem kell hozzá, mert enged annyi vizet. Tegyél a tepsibe egy kis zsírt, és fagyottan tedd bele a kolbászt. Alacsony hőfokon rakd a sütőbe.
2012. jún. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én olajban sütöm, de természetesen nem egy fazéknyi olajban, hanem egy keveset teszek a tepsibe, és megkenem vele a fagyos kolbászt is.
2012. jún. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak kibélelem a tepsit sütőpapírral, maj beleteszem a fagyos kolbászt. A kolbászokat megszurkálom villával, hogy ne roppanjon szét sütés kozben. Felöntöm vízzel a kolbász feléig a tepsit. Letakarva sütöm 40 percet (nem szükséges előmelegített sütő, de ha mégis úgy csinálod akkor ez a 40 perc lerövidűl). Majd leveszem a fóliát és tovább sütöm, hogy kicsit megpiruljon és a víz is elpárologjon valamennyire.

Szoktam a kolbász mellé nagy cikekkre vágott krumpilt is tenni (felszívja a szaftot és finom íze lesz a krumplinak). Újkrumplival is kiváló.

2012. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én zsírt szoktam alá rakni,és azt is meg lehet enni,kenyérre kenve. Isteni finom :D Mondjuk nem egy diétás cucc,az tény.

Olaj szerintem nem passzol a kolbászhoz,de rossz biztos nem lesz azzal sem. víz nem kell alá semmi esetre sem.

2012. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!