Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítsem el?

Hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan lesz a barátomnak a névnapja és szeretnék kedveskedni neki édességgel. Nem vagyok valami otthon a sütögetésben, de saját magam szeretném elkészíteni neki, persze lenne segítségem hozzá. Mivel a barátom nagyon szereti a kosárt, ezért úgy gondoltam, hogy csokidarabkás muffinokat készítek neki, tetejét narancsárgás bevonattal díszíteném, mint egy pályát... és 1-2 labdát tennék a tetejére, csak az a gond, hogy nincs ötletem mivel valósítsam meg a mini labdákat? Neten nem találtam semmi hasznosat... arra gondoltam, hogy esetleg valami csokigolyókat olvasztott narancsos csokiba mártogatnám(hogy narancs színe legyen..), és úgy festeném (étel festékkel persze) mint a kosárlabdákat, de szerintem ez már így túl édes lenne... esetleg tudnátok valami hasonló kis golyócskákat ajánlani? Abban sem vagyok biztos, hogy ez az olvasztósdi bejönne, más dolog amivel bevonhatnám és narancs színe van? Imádja egyébként a narancs gyümölcsöt. Ötleteket várok, praktikákat, nagyon megköszönném.


2012. jún. 5. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem marcipánból ki tudnád alakítani a labdákat.


Most jutott eszembe, hogy a dinnye sütihez hasonlóan is meg lehetne talán csinálni. Valami narancsszínű ételfestékkel színeznéd a külsejét, a belseje meg egyszerű sötét kakaóval színezett kekszgolyó lehetne. A csíkokat pedig belevágnád a "héjba", nem rátennéd.

2012. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az ötlet amiből kiindultál! A csokis muffin alapnak tök jó. De ha bevonod narancssárgával, és a tetején is narancssárga labda lesz, az nem mutat olyan jól. Szóval szerintem valami más színnel vond be: a legegyszerűbb, ha fehér cukrormázzal! Vagy esetleg fehér csokival, de szerintem a cukormáz szebb. Na és erre mehetne a labda: Ahogy az előző is írta: narancssárga marcipán. A boltokban minden színben lehet már kapni. :)
2012. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Akkor esetleg valami pirosasra a tetejét mert az a kedvenc színe és rá a lasztit meg majd vmi kis üdvözlő kártyát vagy nem tudom:))
2012. jún. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!