Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kakaós csiga tésztáját hogy...

A kakaós csiga tésztáját hogy kell kinyújtani, felvágni, hogy csiga formája legyen?

Figyelt kérdés
de lépésről lépésre, hogy hányszor hány cm legyen, köszönöm előre is a segítséget!

2012. máj. 8. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Legyen minél vékonyabb (azért ne túl vékony) és ne kerek hanem négyszögeletes. Lekened olvasztott vajjal, megszórod kakaóval, feltekered és aztán szeleteled.
2012. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy hányszor hanyas legyen az függ attól mennyi a tészta de nyújtsd el téglalap formára ujjnyi vastagra vagy még vékonyabbra.A szélessége(tehát onnan nézve ahonnan majd feltekered )legyen kb 30-40 cm.Kend le olajjal szórd meg cukros kakaóval és tekerd fel jó szorosra.Vagdosd fel 2 cm -es szeletekre és amikor a tepsibe rakod akkor a végét ami úgy fityeg hajtsd alá és akkor kevésbé fog kifolyni a fini kakaós szirup.Tegyél sütőpapírt is alá ha jót akarsz magadnak:))
2012. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jól írta az előző, ha kelt tésztából csinálod, kend le tojással is, és amikor már szép pirosra sült, locsold meg egy kis langyos tejjel, így sokáig puha marad.
2012. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én cérnával szoktam szeletelni, akkor nem lapulnak el.
2012. máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Éles késsel sem
2012. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én is így próbáltam, úgy hogy kinyújtottam megkentem, aztán feltekertem, kb mint ahogy a bejglit is, és szeletekre vágtam, de nem lett szép csiga formája :(((
2012. máj. 8. 22:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Szét kell húzni kicsit a rétegeket és lelapogatni
2012. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint amikor már a tepsire raktad akkor :D
2012. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondom, ha cérnával vágod nem lesz lapos. Amikor már tepsin volt, felszelve, akkor még kelesztetted fél órát sütés előtt?
2012. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Te sztem nem vágod h mit mond. Ha nincs kicsitszéthúzgálva meg lelapogatva mikor már a tepsin van akkor közel nem fog úgy kinézni mint amit a pékségben lehet kapni. Kelesztheted ameddig akarod.

A tetején kicsit finoman széthúzod a rétegeket és kicsit lelapogatod mint már írtam.

2012. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!