Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diabetikus befőttek, lekvárok...

Diabetikus befőttek, lekvárok házilag?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg van a családban, és amióta ez kiderült, nem raktam el befőtteket, lekvárokat, de az idén már szeretnék. Ha valaki gyakorlott ebben, leírná, mit hogy csinál, mit tesz bele és mennyit?
2012. ápr. 18. 13:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Xilit persze, 3000 ft per kiló
2012. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az biztos!De legalább nem műanyag!Különben meg egy ember részére egy pár üveg lekvárhoz még ki lehet bírni, még így is olcsóbb mint a bolti diabetikus lekvár amiben ki tudja mi van.De ez az én véleményem...ezért még nem kell benyelni!
2012. ápr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Édesítőszer se műanyag ;)
2012. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szia, nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert némely kicsit udvariatlannak tűnt. Én cukorbeteg vagyok, ritkán kívánom meg a lekvárt, úgyhogy én azt szoktam csinálni, hogy friss gyümölcsöt vagy leturmixolok, vagy megpárolom, pürésítem, és így kanalazom a kenyérre. A maradékot el lehet keverni natúr joghurttal vagy túróval, belemehet palacsintába stb.


- diabetikus kompótot sem szoktam venni. Fűszereket (fahéj, szegfűszeg, ánizs - vagy amit akarsz) vízbe öntve kb. 5 percig lassú tűzön forralok, majd hozzáadom fél-1 citrom levét, és hozzáadom a kockázott gyümölcsöt. Vagy ekkor vagy a legvégén hozzáadok "hőálló" édesítőszert. (Van olyan édesítő, amellyel nem lehet főzni, mert elbomlik.) Készre főzöm, és vagy forrón, vagy hidegen megeszem. Ha kihűlt, a leszűrt gyümölcsöt akár natúr nagyon lehűtött joghurttal is eheted, olyan lesz, mint a gyümölcsfagyis desszert :)

Nem érdemes túl sok citromot beletenni, mert akkor sok édesítő is kell, és az összízhatás ne lesz olyan jó. Kicsit műízű lesz. Szóval, csínján bánj vele.

2012. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!