Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van az hogy a sajtospogá...

Miért van az hogy a sajtospogácsa miután kész lesz és kihűl megkeményedik?

Figyelt kérdés
már több receptet kipróbáltam de soha nem sikerül úgy hogy puha is maradjon Valami ötlet?
2012. febr. 14. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túlsütöd? A sajtos pogi alattomos, még akkor ki kell venni, amikor még éppen csak egy kicsit "nyersnek" érzed, és amikor kihűl, ebből a "nem szárazra" sütött pogiból lesz a finom sajtos pogácsa. Legalábbis én így tapasztaltam. Az én receptem egyébként afféle "érzéssel tegyünk bele, s gyúrjuk össze", ami annyit tesz, hogy 1 pohár kistejföl, 2 tojássárgája, 4 mokkáskanál só, 1 élesztő, 25 dkg margarin, érzéssel reszelt sajt és érzéssel liszt. Az élesztőt a langyos tejfölben futtatom fel kis cukorral, a többit meg a szokásos módon összegyúrom, stb. Sütőpapíron sütöm, s épp csak addig sütöm, amíg még mindig puha - biztos tudod, melyik ez az állapota, na ekkor veszem ki. Még másnap is finom. Bocs, ha nagyon szájbarágós voltam :)

27/N

2012. febr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy, hogy milyen hőfokon sütöd. Én gázsütőben 3. fokozaton sütöm a pogácsákat, fél óra alatt kész, nem mindegy, hogy 30 vagy 40 percig sütöd, ha túl lassan sütöd kiszáradhat már a sütőben. Melegen még puha, de ha kihűl már száraz.Amúgy előző kedves válaszoló is jól írta. Ha elegendő zsiradék és folyadék van benne, és jó közepes hőfokon sütöd, annak jónak kell lenni.
2012. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ezt a túrós-sajtosat, ez nem keményedik meg ha kihül és csoda finom:


Sajtos túrós-juhtúrós pogácsa

Hozzávalók:

1 dl tej

1 csapott ek. cukor

30 g élesztő

600 g liszt

250 g margarin

150 g juhtúró

150 g tehéntúró

1 dl tejföl

2+1 tojássárgája

1 ek só

100 g reszelt sajt


A tejet meglangyosítjuk és elkeverjük a cukorral élesztővel, felfuttatjuk

A lisztet átszitáljuk és összedolgozzuk a margarinnal, hozzáadjuk a tehén- és juhtúrót, az élesztős tejet, a tejfölben simára kevert 2 tojás sárgájátés a sót, összegyúrjuk, cipót formálunk belőle, letakarjuk és fél óráig kelni hagyjuk, ezután lisztezett deszkán téglalap formára kinyújtuk és megszórjuk reszelt sajttal, majd feltekerjük és újabb fél órát kelni hagyjuk. Ezután kb 3 cm vastagra kinyújtuk, tetejét megkenjüka maradék tojás sárgájával, megszórjuk reszelt sajttal és pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben, kb 200 fokon 20-25 percig sütjük.

Van, hogy többször hajtogatom és szórom meg sajttal, munkásabb, de még jobb.

2012. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A zsiradékkal sült pogácsákat elöbb ki kell venni a sütőből mint ahogy teljesen megsülne. Ha azt látod 4-5 perc van vissza ahoz,hogy kész legyen vedd ki a sütőböl. A zsiradék miatt tovább sül igy nem fog majd kiszáradni ,és puha marad..
2012. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom a túrós sajtosat, sokkal finomabb és puha marad.
2012. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!