Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Élesztő felfuttatásához...

Élesztő felfuttatásához mindenképp kell tej? Csak langyos víz jó hozzá? Hogyan kell használni a száraz élesztőt?

Figyelt kérdés
Allergia miatt a tejen futtatás kizárt.

2012. febr. 11. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Langyos víz is jó. Nem szoktam száraz élesztőt használni, de itt van róla egy felhasználási javaslat:

[link]

2012. febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Száraz élesztőt nem nagyon használok, de ha jól emlékszem a receptekből, azt nem kell külön felfuttatni. A cukor a fontos, az "kelti" életre az élesztőgombákat :).
2012. febr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

langyosvíz, pici cukor, meleg helyen való felfuttatás, teljesen jó lesz a sütnivaló.

a porított élesztőt csak bele kell szórni a lisztbe, mint a sütőport.

nekem nem olyan jó a tészta vele, mint rendes friss élesztővel:)

2012. febr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a friss élesztőt részesítem előnyben bármikor...
2012. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Már mindegy, de ha tejallergiás vagy, olvasd el a szárított élesztő összetevőit.

Az én kisfiam tejallergiás, egyszer akartam szárított élesztőt használni (sose szoktam, és úgy emlékeztem van még itthon élesztő, de nem volt), és szerencsére már rutinból olvasom el mindenen az összetevőket, és meglepetésemre tejszármazékot tartalmazott, ami nekem volt itthon.

És nem kell tej, ahogy előttem is írták, én vízben futtatok vagy zab-/rizs-/kókusztejben.

2012. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!