Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanultatok meg főzni?

Hogyan tanultatok meg főzni?

Figyelt kérdés
Csak normális válaszokat kérek.
2011. júl. 26. 18:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát lehettem vagy 10 éves, és anyutól meg a nagyitól láttam, hogy ők hogy csinálják. Mindent főzök, sütök. Ja és nem tudok receptből. Az addig ok, hogy elolvasom, és abból már látom, hogy ígéretes-e a dolog, vagy nem. De általában bajom van az arányokkal. Ránézésre szoktam látni, ha a receptben valami irreálisan sok vagy kevés. Meg aztán saját szájíz szerint alakítom a dolgokat.

Imádok "amivoltitthon" tortákat sütni. Barátnőim pikkelnek is rám érte, mert nem tudom soha megadni a receptjét.

Imádok főzni, de engem a receptek valahogy korlátoznak.

24/N

2011. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Internetről, de nem is megy valami húdenagyon.
2011. júl. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 doboszoli ***** válasza:
Érdekelt a dolog.
2011. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"De általában bajom van az arányokkal. Ránézésre szoktam látni, ha a receptben valami irreálisan sok vagy kevés. Meg aztán saját szájíz szerint alakítom a dolgokat. "


Ez termeszetes, de ezt vagy tudod magadtol, esetleg 2-3 alkalom utan kitapasztalod, vagy nem tudod magadtol. Ezen szerintem nem lehet mit tanulni.

2011. júl. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Intenetről.

Ma főztem életem első levesét, borsólevest.

Nagyon finom lett (leszámítva azt, hogy a répa nem főtt meg rendesen)

De majd legközelebb már jól csinálom.

16/L

2011. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Anyukámék lediktálták a receptet és én azt leírtam és az alapján megtanultam sok mindent főzni. Utána leírtam pár receptet netről is meg ahonnan hallottam és azokat is megtanultam. Most már nem kell elővennem az irományomat a régebbi lejegyzetelt recepteknél mert megy magától is. :) De néha azért kell, ha valamit elfelejtek.


27/N

2011. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én nem főzök receptből. Megnézem és átírom az én ízlésemre, esetleg összemosom 4-5 receptből egy hatodik szimpibb receptet.
2011. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 martinka000 válasza:

Őszinte leszek.

13 éves voltam, mikor anya terhes volt, elment Pestre és mire hazajött a szomszéd fasírtját csináltam meg, egy kis gyors rizzsel, telefonos segítséggel.

Aztáán elköltöztünk, és csináltam tojásos nokedlit.

Azóta szoktam főzni, ha anya nincs itthon, vagy valami ilyesmi.


19/F

2011. júl. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nem jegyzek meg egy receptet sem, nincs hely erre az agyamban :) de imádok recepteket és főzés témákat olvasgatni, sok trükköt lehet tanulni. van egy-két alap szakácskönyv, a többit újságokból, netről, ismerősöktől gyűjtögetem. én is többet megnézek egy kajára, és kitalálom a saját verziót, ha jól sikerül, már azt írom be a könyvbe. anya is segített, pl. tőle tudom a madártejet, a frankfurti levest, vagy a fasírtot.
2011. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!