Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet készíteni palacsinta...

Mit lehet készíteni palacsinta tésztából?

Figyelt kérdés
ELEGEM VAN! Nem lett jó a palacsinta tésztám! Leragad, leég, stb... többet nem sütök, az biztos! Tudnátok ajánlani valami finomságot, amit ebből a tésztából meg lehetne csinálni? De lehetőleg ne kelljen hozzá a palacsinta sütő, mert azt jó messzire hajítottam! Köszi
2011. júl. 20. 12:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod még a palacsintasütődet, akár smarnit is készíthetsz a tésztából: úgy indul, mint a palacsinta (kicsivel több tésztát önthetsz egyszerre a serpenyőbe), csak amikor forgatásra kerülne a sor, egyszerűen összeszaggatod, innen kezdve pedig a kis darabkákat kevergetve, forgatva sütöd készre. Lekvárral, nutellával vagy akár simán, porcukorral is remek csemege, sőt, akár még nyersen is dobhatsz a tésztába egy marék mazsolát, úgy szépen belesül. És ennél tényleg mindegy, ha egy kicsit leragad, szakad, sőt, pont ez a jó :=) !
2011. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

a "tepsis" vagyok, én soha , de soha nem teszek cukrot a palacsintatésztába!!!

valóban a töltelék dönti el, cukros lesz, vagy sós...

2011. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
47%
Én ettem már cukor nélküli palitésztát és borzalmas... Ez hülyeség, h sokan mondják, leragad a cukortól.. Hát én dobálom a tésztát, úgy forgatom és egyszerre általában 3 teflonban sütök, így 1 óra alatt egy halom elkészül és folyamatosan csinálom, nem unatkozok és várakozok közben. Szóval az enyém magában töltelék nélkül is isteni finom, szélei ropogósak, érdemes kipróbálni így.. h van benne cukor, vaniliás cukor és kis citromhéj is akár.. Mondom, magában is siteni és nem ragad!!!! :) Szóval bundásalma, császármorzsa, vagy vastag palacsinta, esetleg gofri :)
2011. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

és, ha nem tévedek a császármorzsába búzadara is kell...

szóval nem hibátlan az ötleted:))

2011. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Annyira borzalmas nem lehet, mert ha büfében, vagy palacsintázóban kérsz, akkor tuti, hogy ilyet fognak adni.
2011. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%

az ízlés nem vitatéma, mondták már a rómaiak is:))

süssed, és hajigáld az édes palacsintáidat, kedves egészségedre!!

2011. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
52%
Ez igaz :), és jobb is ha nem térünk el a témától, bocsánat, kérdező
2011. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
52%

Azt nem mondta a Hölgy, h nincs otthon búzadarája, de amúgy anélkül is hibátlan...

Épp ezért nem veszek sehol palacsintát, mert többynire íztelen, hiába tömik tele nutellával..

Köszönöm, hajigálom is és isteni :)))

2011. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
12:38, a császármorzsába liszt helyett búzadarát kevernek, a tojás fehérje is habbá verve kerül bele. Amit te sütsz, az a smarni, de ez semmit nem von le a tanácsod értékéből! Valóban van "semleges", sós és édes palacsintatészta, ki hogyan szereti. De a legtöbben a semleges, vagy max. pici cukor+pici só hozzáadásával készült palacsintát sütik, mert úgy, ha marad üres palacsinta, másnap még bármi kerekedhet belőle (pl. töltött rántott palacsinta, rakott édes vagy sós palacsinta, stb.)
2011. júl. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
52%

még egy kis off, én fordítva tudom:

a császármorzsa a dara nélküli és van a daramorzsa. (amit sokan császármorzsának hisznek)

2011. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!