Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt tudnék készíteni...

Milyen ételt tudnék készíteni estére apukámnak 12 évesen?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok és van egy 18 éves nővérem,de mi apukánkal élünk,aki elvált anyukánktól.. stb. MIvel tesóm elment a Hegyalja fesztiválra(ahol ott lesz egy hétig), ezért egyedül vagyok itthon és apum este ér haza, ezért szeretnék valamit finom, de mégsem olyan bonyolult elkészítésű ételt főzni..

Ha tudtok ilyet legyetek szívesen írjatok,ha tudtok receptet is linkelhettek..

A válaszaitokat előlre is köszönöm. :)(És remélem megértetek engem..)


2011. júl. 11. 14:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

pulykabrassói sült krumplival

kb 80 dkg pulykamellet vékonyra felcsíkozol, 4-5 ek olajon sóval, 2 ek majorannával, 1 kk borssal megpirítod - adsz hozzá 4-5 gerezd apróra vágott fokhagymát és ha fehér a hús, lefedve sütöd még 5-6 percig, majd a legvégén mielőtt lezárod, szórsz bele 1 kk pirospaprikát

sült krumplival és savanyúsággal tálalod


csirkepörkölt tésztával vagy nokedlivel

2 fej hagymát apróra vágsz, 4-5 ek olajon kis tűzön megfonnyasztod, lehúzod a gázról és beleszórsz 1 ek pirospaprikát, aztán beleteszel 1 kilónyi megmosott, megtisztított (nehogy toll vagy tok maradjon rajta) csirkehúst (alsó-, felsőcomb, szárny - ezekből a legjobb)

megsózod, 1 kk bors aztán fedő alatt kis lángon addig főzöd, míg a hús kezd leválni a csontról - néha kell alá önteni egy kis vizet

mellé főzöl ki szarvacska vagy orsó tésztát, esetleg főzöl hozzá nokedlit

savanyúsággal és ha szeretitek tejföllel tálalod

2011. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm mindenkinek..:) Nagyon rendesek vagytok, hogy ennyien adtok tanácsot. Árpi apa köszönöm neked különösen a tippet. :) A tejberizst is meg fogom csinálni, azt is nagyon szereti apukám. Itt van ez az egész hét, úgyhogy szerintem az itt felsorolt ételeket majdnem mind megtudom csinálni. :)


A mai menü konkrétan: Rántott hús, sült krumpli és krumplipüré, vegyes savanyú

2011. júl. 11. 16:34
 23/27 anonim ***** válasza:

Huhúúú:)

Mehetek hozzátok kajálni??:D

2011. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Ha gondolod jöhetsz! :) ^.^
2011. júl. 13. 11:02
 25/27 A kérdező kommentje:

És mondom a teganapi menü: Paprikás krumpli,egy kis befőtt gyümölccsel és desszertnek csináltam ergy kis vanilia pudingos palacsintatorta.


Apukámnak nagyon ízlett a rántott hús,krumplival és a paprkás krumpli is, és a palacsintatorta is bejött neki..:)


A mai menüt még kitalálom.. Köszönöm MÉGEGYSZER a kommenteket! ^^ :)

2011. júl. 13. 11:07
 26/27 A kérdező kommentje:

A tegnapi menü: Csirkepörkölt, szarvacska tésztával.(Én még csináltam egy kis eper-málna turmixot is.


A mai menü: Sült csirkecomb, krumpli püré és valmai gyümölcsbefőtt.

2011. júl. 14. 17:03
 27/27 anonim ***** válasza:
Csinálj valami húsmentes ételt is, így nyáron ez a sok bőséges étel, főleg vacsorára nagyon meg tudja feküdni a gyomrot :)
2011. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!