Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt tudnék készíteni...

Milyen ételt tudnék készíteni estére apukámnak 12 évesen?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok és van egy 18 éves nővérem,de mi apukánkal élünk,aki elvált anyukánktól.. stb. MIvel tesóm elment a Hegyalja fesztiválra(ahol ott lesz egy hétig), ezért egyedül vagyok itthon és apum este ér haza, ezért szeretnék valamit finom, de mégsem olyan bonyolult elkészítésű ételt főzni..

Ha tudtok ilyet legyetek szívesen írjatok,ha tudtok receptet is linkelhettek..

A válaszaitokat előlre is köszönöm. :)(És remélem megértetek engem..)


2011. júl. 11. 14:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó, és laktató étel, persze csak ha szeretitek:

1-2 fej vöröshagyma (mérettől függően) apróra vágva, kevés bacon, szalonna vagy sonka felkockázva, ezt kevés olajon vagy zsíron megpirítani. Amikor majdnem kész, hozzáadni 2-3 közepes méretű burgonyát nyersen, apró kockákra vágva. Folyamatosan kevergetni kell, ha úgy tűnik, kevés alatta a zsiradék, tegyél még hozzá. Amikor készen van a krumpli is (puha, megpirult), adj hozzá csípős vagy csemege őrölt paprikát, illetve sót, majd üss rá 6-7 tojást, és kevergetve készítsd el rántottaként. Ha kész, kóstold meg, ha minden oké, lehet tálalni kis kenyérrel, ha kell hozzá, illetve meleg, friss teával.

A sóval, paprikával óvatosan, lehet utólag is hozzáadni, nehogy sós vagy keserű legyen.


De csinálhatsz estére egy gyrostálat is (apróra vágott csirke vagy pulyka, disznóhús, gyros-fűszerrel, hozzá sült krpumpli vagy rizs, esetleg tejfölös-majonézes vagy csípős szósz, és saláta.


Ezek viszonylag egyszerű, mégis laktató ételek.

2011. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
100%
szerintem a rántott hús törött krumplival meg savanyúsággal egyszerű és finom. vagy borsófőzelék,rántott sajt sült krumplival. tojásosleves pl.
2011. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Furán hangzik, de tegnap is mikor elmentünk egy étterembe(nagyon meleg volt) és még akkor is forró bablevest kért.. Nagyon szereti a főttételeket.. Távalabb áll ezektől a hideg tálaktól.. :) De köszii tőled is a választ.. Amúgy, mindegy mi kell bele, sok minden van itthon,de ha mégsincs valami leugrok a boltba.. Csak 20 házszámmal feljebb.. nem nagy táv, még akár bringával is..
2011. júl. 11. 14:26
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj akkor rakott krumplit vagy csinálj valami olyat ami tényleg elronthatatlan mondjuk rántott pipimell(ez az uj maggis sütőben elkészithető)egy kis kumpipürével és savanyuval.Vagy csinálkj egy rakott kelt,abbol még holnap is esztek.Zöldbabfőzeléket tükörtojással és sült szalonnával.Vegyél mirelit halrudat tedd a sütúbe és csinálj hozzá egy majonézes kumpisalit.
2011. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%
Főzz neki lecsót, azt könnyű elkészíteni és általában mindenki szereti.
2011. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Húú.. Ezek mind remek ötletek! Ezekből, szerintem egész héten, minden nap tudok készíteni valami ennivalót! Szerintem mára a rántott hús, sült krumplival és krumplipürével,hozzá valmami savanyúval lesz a vacsi! De majd megírom, hogy milyen lett,ha érdekel titeket, majd azt is megírom holnapra mit készítek..:)
2011. júl. 11. 14:35
 17/27 anonim válasza:
84%

Édes Tündér!

Elnézést a megszólításért, de egy cipőben járunk, csak nálunk én vagyok az apuka. És a nagyobbik lányom is 12 éves, és nekem nagyon tetszik a gondolat!

Én mondjuk édes szájú vagyok, hasonló esetben a megkent vajaskenyérnek is örülök, mert jól esik, hogy gondoltak rám. Ha épp meleg kajára gondolsz, nekem elsőre a tejberizs jut eszembe. Ha kettőtöknek főzöd, és nem akarod, hogy másnapra is maradjon ( én imádom, tehát akarnám :) ), akkor egy három decis pohárnyi, előzőleg néhányszor hideg vízben átmosott 'B' rizst öntesz egy nagyobb lábosba, ráöntesz egy liter tejet ( én a 2,8%-ost szeretem, nekem az 1,5%-os nagyon híg ), teszel bele két evőkanál cukrot ( azzal kb. közepesen lesz édes ), és kis lángon főzöd. Kicsit sokáig fő ( bő fél óra ), és nem árt közben megkavargatni az alját úgy 8-10 percenként fakanállal, hogy ne tapadjon le a rizs, mert könnyen megég, és akkor keserű lesz az egész. Ha megmelegedett a tej, és elolvadt a cukor, akkor megkóstolhatod, hogy elég édes-e, ha nem, tegyél még bele. Javaslom, hogy apránként adagold a cukrot, mert ha a végén sok lesz, már nehéz kivenni belőle :)...

Ja, elfelejtettem, egy csipet sót is tehetsz bele.

Kb. fél óra után a fakanálra vegyél ki pár szem rizst, fújd meg, hogy lehűljön, és óvatosan kóstold meg. Ha könnyen kettéharapod a rizsszemeket, akkor elzárhatod a gázt, ha még kemény a belseje, várhatsz még 8-10 percet.

Ha megfelelőnek találod, akkor elzárod, és takard le fedővel, úgy hagyd hűlni.

Én kristálycukorral kevert kakaóporral szoktam megszórni, de lehet porcukorral is. Ha már alapból édesre sikerült, akkor csak kevés cukorhoz adom a kicsit több kakaóport.

Nehéz elrontani, bátran ajánlom! A kevergetésre figyelj, ha nem ég oda, tuti finom lesz!

Én már a gondolatért is büszke vagyok Rád így messziről...:)

Jó étvágyat!


Árpi apa

2011. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Hogyne érdekelne, írd meg holnap hogyan sikerült és Apud mit szólt hozzá. :-)Sok sikert!
2011. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%
tejbedara :))
2011. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%

Huhh...Nem olvastam végig az összes választ,de amit mondok lehet hogy már volt..:D Szóval akkor bocsi,ha már írták...:)

1.Lecsós hús

Hőálló üvegtálban annyi szelet husit raksz aminnyit szeretnél legjobb ha nem csirke,de azt is lehet nyugodtan...Ezért jó ez az érel,minden jó hozzá.

Tehát csirkemell,karaj stb...

Ha nem tudod felszeletelni,akkor ajánlom hogy előre szeleteltet vásároljatok,vagy vásárolj:)De a húsboltokban felszeletelik ha gondolod.

Sűrített paradicsomot,felkockázott paradicsomot,pici paprikát összeturmixolsz,hozzáadsz ízlés szerint fokhagymát,összetörve és olajat...

Kivajazod az üvegtálat,bele a husikat,rá a paradicsomos "öntetet".A tálra rátesezd a tetjét és be a sütőbe...

A husit kenyérrel is és krumpli pürével is lehet enni,és azt a paradicsomos forró mártást kenyérre kenve is nagyon finom...


2.Én imádom az OROSZ ételeket....Nagyon-nagyon megfogtak...:)

Ezt a kettőt ha a 14 éves unokahúgom el tudja készíteni akkor szerintem te is :)

Ezt inkább linkelem:)

[link]


[link]


Ezt a kettőt biztosan el tudod készíteni:)


Sok sikert,írd meg az eredményt,és ha kell még recept dobj privátot :)

2011. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!