Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó pizza recept? Itthon...

Jó pizza recept? Itthon szoktunk csinálni de nem olyan a tésztája mint az éttermekben

Figyelt kérdés
köszi előre is...
2011. jún. 27. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
a tészta az lehet ugyan olyan,de nem lesz soha olyan az íze ha nem kemencében sütitek :D
2011. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én így készítem:

30 dkg liszt

1 kávéskanál só

1 kávéskanál cukor

2 dkg élesztő

3 evőkanál olaj

kb. 1,5-2 dl langyos víz


Az élesztőt a cukorral felfuttatjuk, a hozzávalókból közepesen lágy tésztát dagasztasz, 30-40 percet letakarva keleszted, majd egy vékonyan kiolajozott gáztepsibe belenyomkodod a tésztát olajos kézzel (vagy kinyújtod és úgy teszed bele). Villával megszurkálod és előmelegített sütőben 10 percig elősütöd. Ezután teszed rá a feltétet, és még 20 percig sütöd. A tésztája vékony és finom ropogós.

2011. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link]



garantáltan a legjobb!!és hihetetlenül egyszerű.Már vagy 1000-szer csináltam de nagyon finom,és laktató : )

2011. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!