Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A zöldborsólevesbe milyen...

A zöldborsólevesbe milyen "betétet" tesztek?

Figyelt kérdés

Tésztát vagy galuskát?

Én azt tanultam nagymamámtól, hogy galuskát (vagy csipetkét), de ma a férjem effektíve bele se kóstolt a levesbe, mert szerinte ezt nem így "kell" főzni, hanem tésztával.

Vélemények?


2011. ápr. 30. 21:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nálunk az apró csipetke a nyerő.De ehhez rengeteg idő kell,ami rendszerint nincs.De mivel minden más tésztával kiábrándító (esetleg a levesgyöngy még ok),inkább nem főzök bele semmit.
2011. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ti nem szoktátok megbeszélni hogy mi lesz a kaja?Mi megszoktuk mindig,Én elmondom,hogy mit tervezek,Ő meg mondja,hogy jó vagy nem.Van olyan étel,amit imádok,de Ő nem,és fordítva is.Akkor a másikunk eszik mást,vagy hideget.Nem mondta,hogy nem szereti így a levest?
2011. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Annyi volt, hogy mondtam milyen leves lesz, ő rábólintott. Azt nem mondta, hogy "de nehogy mást rakj bele mint tésztát!"
2011. ápr. 30. 22:12
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Felénk nem szokták grízgaluskával főzni.Nem kell ezen fent akadni!Mikor 110 km-rel költöztünk csak arrébb,már ott nagyon sok mindent másképpen főztek.
2011. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is csak eperlevelet tesznek a borsólevesbe.

Ahány ház,annyi szokás.

2011. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Na ez vicces, mert ehhez egy tojás kellett. A 8tojásos tésztákat már messziről kiszúrja, hogy az neki "büdös".

Lehet, hogy tényleg az étterem lett volna a heles megoldás :-D

2011. ápr. 30. 22:17
 17/23 anonim ***** válasza:
Mi mikor összeköltöztünk a férjemmel,nagyon sok mindent máshogy főztek,mint mi.Pedig mondom csak 110 km volt köztünk.Megbeszéltük mi ízlik,és mi nem a másiknak.14 év telt el,és a férjem teljesen átszokott a főztömre,már nem is emlékszik sok mindenre,hogy ők máshogyan ették.Majd a Tiéd is megszokja!
2011. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Mi csipetkével szeretjük.

Ezt írod: "Azt nem mondta, hogy "de nehogy mást rakj bele mint tésztát!"

Világosítsd fel, hogy a csipetke is tészta.

2011. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én mindig mást teszek bele, ami épp kéznél van, vagy ha több időm van, akkor elpepecselek a csipetkével is meg a grízgaluskával is (amúgy sztem grízgaluskával a legfinomabb). De teszek bele eperlevelet is, vagy cérnametéltet, vagy apró kockatésztát, ami épp adódik :) Már csigatésztával is ettük.
2011. ápr. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én általában petrezselymes galuskát teszek bele. Tojás, víz, liszt, só + 1 csokor apróra vágott petrezselymet is belerakok. Nokedlisűrűségű tészták kavarok és a levesbe szaggatom. Nagyon finom. De van, amikor tésztát vagy grízgaluskát főzök bele. A férjedet pedig tényleg küldd el étterembe.
2011. máj. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!