Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lesz száraz a tejföl a...

Miért lesz száraz a tejföl a rakott ételek tetején?

Figyelt kérdés

200 fokon, kb. 45 percig szoktam sütni.

Sima tejfölt teszek a tetejére pici sóval, de mikor kész - főleg már másnap -, száraz, porladós a tetején a tejföl.


Nektek is ilyen szokott lenni, vagy kell bele tenni valamit?


tegnap 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Kis tejjel és az ételhez illő fűszerrel elkeverem a tejfölt.
tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Mert elpárolog belőle a víz, és lehet alacsony zsírtartalmú. Vagy a tejföl zsírtartalma lefolyik. Vagy nem a legjobb fajta tejfölt veszed.
tegnap 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az eredeti tejföl sok zsiradékot tartalmaz, a boltiak többsége viszont zsírcsökkentett, részben aludttejjel van keverve. A zsíros(abb) tejföl nem szárad ki, a félig aludtej meg igen.
tegnap 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Keverd fel vízzel , 1,5 ujjnyi víz villával alaposan elkeverve ,majd szétkenve . Tovább sül a holmi és szép egyenletes lesz a teteje .
tegnap 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam kicsi vízzel, de ugyanolyan lett.


Pilos 20%-os tejfölt szoktam venni.

tegnap 16:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a tetejére csak a végén szoktam rárakni a tejfölt, mikor maga a kaja már kb kész.
tegnap 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, úgy nem lesz kemény a tetején pl. a kelkáposzta?
tegnap 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Kelkáposztát akkor se készítenék ha fizetnének, szóval azt nem tudom, de amúgy még semmi nem lett kemény:D
tegnap 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!