Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szedertortát, de melyiket...?...

Szedertortát, de melyiket...? Tejszínhabbal, esetleg mascarponéval.

Figyelt kérdés

Nem csináltam még szederből tortát, de ezt tervezem Krisztina napra.

Ajánlanàtok bevàlt receptet?


Semmiképp ne kelljen bele túró, mert azt az ünnepelt utàlja. És joghurt se legyen, vagyis ne az legyen benne meghatározó, mert múltkor volt joghurttorta, igaz barackos.



De legyen viszont benne sok

tejszínhab!

Esetleg mascarpone is lehet benne, de abból inkább kevés.


Ha valakinek jut eszébe jó és kipróbált recept, és linkeli, azt előre is köszönöm!!!!



júl. 24. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen erdei gyümölcsös receptet megcsinálhatsz szederrel. Csak kicsit több kell mert több a magja tehát szűrés után több a veszteség


Pl ezt már csináltam

[link]

Nyilván egyszerűsítheted is simán piskóta (akár ez a pisztáciás akár egy tök alap vaníliás) és málna helyett szederkrém ezzel a recepttel

[link]

Viszont legalább a duplája fog kelleni mert ez csak egy burkolásnyi mennyiség

júl. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont ahogyan írtad felé tejszínhab fele mascarpone plusz cukor de zselatin akkor is kell bele.

Piskóta plusz a szeder ahogyan szeretnéd.

Én pudinggal felfőzném és külön lenne benne egy gyümölcs zselé is így.

júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én túrót ugy szoktam eladni bárkinek ha tortát készítek hogy homogénre turmixolom. Krém mondjuk lehetne 200 g fehercsoki 200 ml tejszín ezt összeolvasztod kihűtöd legalább egy este hűtő aztán másnap még150-200 ml tejszínnel habbá vered kis vanília aroma cukor izlés szerint. Utána attól függően hogy mennyire kell szépnek nem szépnek lennie 3 opcio vagy berétegezed háztartási kekszel (keksz szeder krem szeder keksz krém) vagy baba piskotával ezek azért jok mert beszívják a sok gyümölcs levet. Vagy sütsz egy sima piskotát és a közepébe töltöd.
júl. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
google
júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!