Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sül meg?

Miért nem sül meg?

Figyelt kérdés
Egy 6 tojásos piskótát sütök, a recept azt írja, h 50 perc, de már egy óra eltelt és még folyós. Mit tegyek?

jún. 23. 18:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
az már sose
jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ráadásul kicsi is a tortaformád, 24-es a szokásos. Így magasabban áll benne a tészta, és már attól se tud átsülni.
jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt bőven meg kellett sülnie.Alacsony volt valószínűleg a hőfok.
jún. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

150 fok az kevés. Én 170-180 fokon sütöm a piskótákat. Szépen feljön, nem ég meg, és jól átsül :)


Semmi baj, hgoyha nagyon gáznak érzed, csinálj belőle pl somlóit.

jún. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Alacsony volt a hőfok, magas a tészta.


Nekem tortaformával nincsenek jó tapasztalataim, legtöbbször a széle megszáradt, mire a közepe megsült és nem is lett sosem szép magas a tortám.


Ezért én a nagy tepsiben szoktam sütni egy piskóta lapot, és abból kiszúrkálom a karikákat, úgy rétegezem a formában a krémmel. A lap pillanatok alatt megsül, de nem szárad, a tortám pedig gyönyörű magas lesz :) - 16 cm-es formához 4 lapot tudsz így készíteni, nyilván, ha nagyobb a forma, 2 tepsi kell.

A leeső darabokból pohárkrém készült :)

Próbáld ki egyszer, szerintem sokkal egyszerűbb, és jobb a végeredemény!

jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Na meséld már el, mi sült ki belőle!
jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!